Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen a hajápolási és hajvise...

Milyen a hajápolási és hajviseleti rutinotok?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt a “munkába járós” és otthoni hajápolási, viseletet. Milyen gyakran mostok hajat, hogyan ápoljátok? A hétköznapokban milyen “hajcuccokat” használtok? Pl a reggeli frizurához használtok-e lakkot, volumennövelőt, szárazsampont és ilyeneket? Igénybe vesztek-e rendszeresen vagy néha bármilyen kezelést a fodrásznál? Van- rohanós frizura vagy otthoni frizura ami bevált? Legalább vállig érő hajból.

Van valami kipróbált szeretek vagy bármi trükk nagyon vékonyszálú haj semlegesítésére. Az enyém nagyon vékonyszálú, de rettenetesen sok, eléggé szétàlló hínárjellegű szalmakazal és fogalmam sincs mit kezdhetnék vele.



2021. ápr. 27. 19:47
1 2
 1/12 anonim válasza:

Otthon általában felgumizom, vagy egy csattal feltűzöm. Ha megyek valahova, akkor szeretem kiengedni, mert szerintem nagyon hülyén nézek ki összefogott hajjal. De a nyári 30 fokban nem érdekel, hogy hogy nézek ki, csak ne süljek meg a hajamtól, ami teljesen belelóg az arcomba meg a nyakamba. Szóval az esetek 65%-ban összegumizott haj, 30%-ban kibontott haj, a maradék 5 %-ban meg egyéb(fonott, kontyolt, stb.)

Nekem ugyan nem vékonyszálú a hajam, de borzalmasan szétáll, főleg hajmosás után. Erre valami tanács nekem is jól jönne. Lakkokat, meg egyebeket nem nagyon használok, mert eléggé töri a hajam.

Egyébként mellkas fölé érő hajam van.

2021. ápr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Nem dolgozok mivel még csak 17 éves vagyok és tanulok, de amikor még volt normális oktatás a kolis reggeli készülődés szerintem felért egy munkába járó ember siető reggeli rutinjával.


1.Mivel az én hajam nagyon hamar zsírosodik, kétnaponta mosok hajat.


2. Heti egy alkalommal hajmaszkot használok, minden egyes hajmosásnál kondicionálót is használok (érdemes több márkát is kipróbálni sampon, kondicionáló terén amíg meg nem találod a megfelelőt számodra). Próbálom a lehető legjobban kerülni a hőt pl. Nagyon ritkán vasalom, göndöríteni nem nagyon szoktam mert alapból olyan a hajam, ha mégis hővédőt használok és alacsony hőfokot. Ha mondjuk nyár van és időm is van rá és napközben mosom a hajamat hagyom, hogy magától száradjon meg, így minimalizálom a károsodását.


3. Ha van időm rá és kedvem is van hozzá szeretek valami olyan frizurát készíteni ami nem az a gyorsan megvan unalmas átlagos stílus, szeretem az elegáns, de koromhoz illő frizurákat, szeretem fonni mert több felé fonás van lehet variálni stb., hajlakkot nagyon ritkán ezen kívűl ilyesmit nem szoktam hasznalni, szárazsampont sem.


3. Kezelésekre nem igen járok, tulságosan pénz, időigényes maximum vágatni szoktam fodrásznál, szerencsére más nem szükséges számomra, mert már úgy elfogadtam a hajtípusomat ahogy van, de próbálom a legjobbat kihozni belőle.


4. Rohanós frizura: nekem hosszú hajam van, de mivel göndör nehéz vele bánni pl ha fésülöm olyan mint a széna kazal, de ha előző este kivasalom akkor jobban tudok vele bánni. Gyors megoldás lehet egy konty sok féleképpen lehet készíteni nagyon szépeket is lehet nagyon gyorsan a neten sokat lehet találni, fonás: francia, parketta, de még a szálkafonás is hamar megvan, valamikor csak a göndörön hagyott hajamat oldalt elválasztom egy szép elegáns csattal odatűzöm az egyik felét a fülem hátuljához és kész egyszerű, gyors, és szép vagy a haj fenti részét szoktam felfogni.


5. Már nem vékonyszálú a hajam, de kiskoromban a szüleim szerint nagyon az volt és vitamint szedettek velem, így vastagszalú és túlságosan is vastag a hajam, szerintem próbálj sok gyümölcsöt, zöldséget enni ha szereted vagy kipróbálhatsz ampullákat, hajszérumokat is a hajadra úgy halottam nagyon jó eredményt érnek el velük,és van olyan ismerősöm aki dúsító sampont használ a syoss, advence samponokat nagyon szeretem az advence- nek az illata nagyon jó főleg az argánolajosnak, L'Oreal termékek stb.


Remélem valamennyire tudtam segíteni:)

2021. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Előző vagyok, úgy látom véletlenül két 3-as pontot írtam, siettem, bocsánat a helyesírási hibákért🙏
2021. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Egyes vagyok, azt még kifelejtettem, hogy heti egyszer mosok hajat, de ezzel az a baj, hogy vasárnap megmosom, hétfőtől szerdáig feláll, és repked mindenfelé, de péntektől szombatig meg már korpás. Szóval elég problémás a hajam.
2021. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:)) ugyanez van/ volt velem is , 1-es. 2-3 napig szállt tökön-paszulyon keresztül a hajam mint valami elmebetegnek, utána pedig zsírosodott, olyan nagyon ritkán volt hogy alapból jó volt. Szárazsampon volt jó rá , azt ott volument is és jó volt vele hajat formázni, de elnehezítette az fajta amit használok. Az utóbbi hetekben hetente kétszer mosok hajat, kicsit jobb helyzet, hidratáltabb is a hajam, de nem az igazi. Köszönöm a tanácsokat , mert tényleg minden ötletből kifutottam már, egyszerűen már szenvedés az egész mit és hogyan kezdjek a hajammal, kell-e rá még valami , stb, most abban az időszakban vagyok hogy keresi a hajam magát, és innen-onnan összeszedem mit tudok tenni. 2-es, mindig göndör hajra vágytam, azt simán hagynám csak úgy szállni, max egy laza konty. olyan Somásan göndör haj jó lett volna :) Köszönöm neked is a tanácsokat.
2021. ápr. 27. 22:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Minden második reggel, zuhanyozás után a még nedves fejemet bekenem borotvahabbal, és Mach3 pengével leszedem róla a borostát. Lemosom, szárazra törlöm, és bőrnyugtató géllel bedörzsölöm. Ennyi.
2021. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Heti 1x mosom (Body Shop sampon + Manna balzsam), utána hajvégápoló olajat használok rá.

A hétköznapokban be szoktam fonni gyorsan, akár csak egy részét elfonom az arcomból. Ez független attól, hogy megyek-e valahova, és ha igen akkor hova, étterembe és itthoni kerti munkához is befonom.

A lakkoktól, haboktól rosszul vagyok, semmi ilyesmit nem használok. Fodrásznál már pár éve nem jártam, magamnak vágom a végét.

2021. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Heti 2x mosok hajat. Mindkét alkalommal sampon, balzsam és kétféle hajpakolás (az egyik a fejbőrömre a másik az egész hosszra). Ha kimostam akkor hagyom kicsit száradni majd kifésülőspray, hajnövesztő spray, hajkrém és bontófésűvel kifésülöm. Utána hajápoló olaj a végekre és szabad levegőn szárítom.

Általában kiengedve, lófarokban vagy befonva hordom. Itthon felszoktam tűzni egy kontyba vagy szintén befonom.

Göndör, derékig érő hajam van.

2021. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vékonyszálú, göndör, hátam aljáig érő hajam van, átlagosan heti 1x mosok hajat. Csak hajmosáskor fésülködök, a hajamat otthon, magamnak vágom.


Hajmosási rutinom: Cantu szulfátmentes sampont használok, gyengéden belemasszírozva a fejbőrbe (egyébként a hosszát sosem samponozom). Utána Garnier Fructis banános hair food balzsamból rengeteget használok: a hajam hosszára egyenletesen rákenem, majd ilyen markolászó mozdulatokkal beledolgozom, amíg cuppogó lesz a hangja. Egyébként ilyenkor szoktam fésülködni is: a balzsam miatt jobban csúszik a haj, könnyebb kifésülni, nem bántja annyira a hajat. Rajta hagyom kicsit a balzsamot, amíg megfürdök, néha testradír is ilyenkor van, aztán kimosom a hajamból, de sokszor hajmaszkként használva tovább fent hagyom.

Hajmosás után mikroszálas törölközővel vagy pamut pólóval kicsit kinyomkodom a hajamat, majd kb 2-3 alkalmanként a CURLS The green collection bamboo protein kezelést alkalmazva felviszek belőle a hajamra. Ezután Cantu moisturizing curl activator krémet használok: nagyon kevés mennyiséget eloszlatok a hajamon, és belenyomkodom. Ezután pedig a Cantu twist & lock hajformázó zseléjéből egy nagyobb adagot is eloszlatok a hajamon, és ugyanolyan markolászó mozdulatokkal beledolgozom. Ekkor már nagyon figyelek arra, hogy úgy alakuljanak a hullámok, ahogy én szeretném, esetleg 1-2 tincset megcsavargatok hozzá. Általában hagyom, hogy magától száradjon meg a hajam, a zselé keményebb réteget hagy maga után, ezt megint markolászva (sokszor egy pamut pólót használok ehhez) "megszüntetem". Az eredmény fényes, puha, szöszmentes göndör haj. :)


Néha, 2-3 alkalommal sampon helyett As I Am coconut co-wash balzsamot használok csak hajmosásra. Napközben vagy kibontva hordom a hajam, vagy selyem scrunchieval összefogom. A hét vége felé pedig néha befonom, meg egyszerű laza kontyban is szeretem hordani. Éjszakára pedig felkötöm a fejem tetejére, "ananászba". :D A fürtök felfrissítésére most éppen Camille rose levendulás revitalizáló sprayt használok.


Egyébként a CGM módszert követem, tehát szulfátmentes, szilikonmentes, szárító alkoholoktól mentes termékeket használok, és kerülöm a hajam hővel való kezelését. Még csak tanulgatom az egészet, tesztelgetem a termékeket, de már egészen jól megy a rutin.

2021. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem vastagszálú, kicsit hullámos, vállig érő hajam van

hetente 1x mosok hajat, 1x vasalom

hajmosás előtt 3 órával kenek a hajvégeimre kókuszolajat

Isana kókusz & lótusz samponnal mosom meg, 2-3 csepp teafaolajat csepegtetve bele, mert gyorsan zsírosodik a hajam

ritkán, ha már úgy látom használok hamvasító sampont is, mert szőke melíros a hajam, akkor ezzel kezdek

ezután Garnier Hair Food banános hajpakolást teszek rá, rajta hagyom kb 45-60 percig

lemosom, majd Herbal Essences argánolajas pakolást használok, de ha elfogy tervezem leváltani Ziaja kecsketejesre

majd miután mindent lemostam bekenem egy picit még a hair food-dal leave in-ként, és teszek egy kis halolajat hozzá

most helia-d hajvégápolót használok, nem találtam még meg az igazit, ezt sem fogom újravenni, keresgetésben vagyok

majd tresemme hővédő - most a pirosat használom, alkohol miatt zöldre váltok ha elfogy

és megszárítom, és ezután is teszek egy kis olajat bele

másnap vasalom, hővédő és ennyi.


leengedve hordom mindig, ha zsíros már nagyon és el kell mennem akkor felkötöm, de amúgy mindig le van engedve, és 2 hajmosás közt teszek 1x olajat még rá, hálistennek nem gubancolódik, nem kell semmi fésülést segítő spray, se semmi, nekem ennyi

2021. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!