Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Otthoni szőkítés hogyan?

Otthoni szőkítés hogyan?

Figyelt kérdés
Most először szeretném otthon magamnak szőkére festeni a hajamat de nagyon sok helyen írják, hogy nem tanácsos. Mi lehet a baj? Mást színt már festettem magamnak azzal nem volt gond. A szőke máshogy működik? Értem ezalatt, hogy az nem csak annyi, hogy veszek egy szőke hajfestéket és felkenem a hajamra? Balayage hajam van most, barna tőfestés, az alja szőke és van egy pici lenövésem.Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 29. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a festék és a szőkítő/hajvilágosító között nagy a különbség. A szőkítők sokkal agresszívabb szerek jobban roncsolnak, ugyanis ez nem csak a haj külső részét fogja meg és tapad rá mint a festék hanem teljesen kinyitja a haj szerkezetét és kinyírja a haj pigmentjeit, ezért kockázatos ha nem profi szakember teszi azt. De ha mindenképpen az otthoni szőkítés mellett akarsz dönteni akkor mindenképpen minőségibb szereket válassz mint pl Alfaparf amit fodrászkellékesben megtalálsz.
2021. ápr. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
84%
Szerintem ne csináld egyedül otthon. Tönkremegy a hajad életed végéig bánni fogod. Fodrász és belőlük is a jobbakhoz menj .
2021. ápr. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Otthon ne csináld, évekre is elcseszheted, ha hosszú a hajad.

Nem mindegy, hogy milyen az alaphajszíned. Feketén nem úgy kell alkalmazni, mint egy világos barnán. Nem biztos, hogy tudod az arányokat, mennyi ideig kell fent hagyni. Ha valahol tovább hagyod fent vagy többet kensz rá foltos lesz.


Értem én, hogy a Covid miatta nagy az unalom és a fillér b@$zás, de ha nem akarsz véletlenül se kicseszni magaddal nem sajnálod rá azt az egy alkalmas 10 ezret. Vagy ha még így is sok írj egy fodrász tanuló csoportba, hogy szeretnél festetni. Ő gyakorol, neked meg olcsóbb lesz.

2021. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia!Én már lassan 2 éve magamnak csinálom otthon a melírt és nem kellett levágni a majdnem fenékig érő hajam.Mikor fodrász csinálta nem kevés pénzért akkor mindig vállig érő lett a vége.Én a Palette me1 melírkészletével csinálom és semmi gond nincs utána.Annyi még Toner-t kell utána használni.Palette Toner-t vegyél és melír után kend fel a nedves hajadra mert bezárja a haj szerkezetét.Aztán 1 hetet vársz és utána fested hajfestékkel.Én Herbatint-et használok és nem ment tönkre a hajam a szőke színeitől egyáltalán sőt dícsérik mindig a hajam hogy milyen szép.Nekem ez vált be és ezért merem ajánlani.Gondold át és ha mered próbáld ki
2021. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha ennyire nem tudod a működését akkor hagyd inkább. Nézz youtubeon pár elrontott szőkítős videót. Simán leégetheted a hajad annyira hogy leessen a fejedről.
2021. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért sokan meg tudják csinálni maguknak otthon, nem véletlenül árulják ezeket a festékeket. Inkább az érdekelne, hogy mire kell figyelni, hogy ne legyen rossz eredmény a vége.

4-esnek köszi, ment a zöld :)

2021. ápr. 29. 18:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Arra kell figyelni hogy mikor fenn van a Palette me1 akkor mindig figyelni kell a hajat és a hatóidőt betartani!Annyi még hogy hamvasító sampont és balzsamot vagy pakolást is vegyél hogy ne legyen csibesárga a végeredmény.Nekem a kedves fodrászok ezt nem tanácsolták sohasem és ezért is mindig vissza festettem barnára mert csibesárga tarka-barka undormány lettem ha otthon festettem a hajam.Eleinte kicsit sok lesz a vörös pigment benne de el fog idővel tűnni nyugi.Provoke a jó hamvasító termékekben vagy a Swiss o par,Isana hamvasító pakolása sem rossz.Haj olajat is vegyél,én az Elseve Dream Long olajat vettem múltkor és jó volt vagy Avon-nak is vannak jó argán olajos haj olajai.Youtube videók jó ötlet,én is néztem sokat.Ebben a Palette-ben van melírsapka is.Én eleinte azzal csináltam de már szabad kezes melírt csinálok inkább.Youtube-on láttam egy ilyen videót és azóta úgy csinálom és mindig szép lesz

2021. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Ja és C vitamin porral is lehet világosítani a hajat és az én fekete hajamnál ezzel kezdtem.Nem ment tönkre a hajam egyáltalán mióta itthon csinálom.Azt a C vitaminos dolgot azért írom hogy ha félsz a szőkítéstől akkor ezzel kezd de nem lesz olyan látványos az első pár alkalom után szóval türelem játék de nem tesz kárt a hajadban ez a C vitaminos pakolás hanem szép fényes lesz és kicsit világosabb is

#4

2021. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Szia, én is magamnak csinalom a hajamat otthon, szokiteni is szokited, de nehez jol megcsinalni, mivel a festett festeket nem ugy fogja leszivni, ahigy azt kene, inkabb sargas lesz, mig a szokes arnyalatok szebb, vilagosabb lesz, es nkm azt lila hamvasito hajmaszkkal sem sikerult eltuntetni. Ugyhogy biztos tobbszor kell majd leszivatnod szerintem. De mindenkeppen hagyd a festett részen tovabb, aztan a tobbi hajhosszra kenj, es csak a vegen kendd a tovekre. Remelem sikerul.
2021. máj. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, mentek a zöldek! :)
2021. jún. 10. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!