Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Folyamatosan sebes az állam....

Folyamatosan sebes az állam. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy elég erős szőrzetű családból származom. Kislányként is dús, összeérő szemöldököm volt, hamar a karomon, lábamon is erős szőr nőtt és bajuszkám is lett. Nem a legerősebb, láttam már sokkal sötétebb szőrszálú lányokat is, de azért észrevehető.

Gimiben kezdett el az államon is megerősödni a szőr, egyre több fekete szőr jelent meg. Azóta egy ördögi körbe kerültem. Folyamatosan begyulladnak a szőrtüszök, amik lassan gyógyulnak, sokáig sebesek.

Van, hogy én tehetek róla, mert túl korán próbálom kihúzni, így beleszakad és azért gyullad be, de magától is mindig van néhány kelés, ami egyre rosszabb lesz. Mutat valamennyi ciklikusságot, mert van hosszú rosszabbuló időszak-csúcs-gyógyulás, majd egy nagy rövid, 1-2 elfogadható nap (de ekkor sem tiszta az állam, mert valószínű örök foltok maradnak már rajta)

Házi orvosom és bőrgyógyász is írt már fel nekem kenőcsöket. Utóbbi kicsit jobban hatott, de egyiktől se volt igazán látványos a javulás. Mikor kértem volna a következő adag kenőcsöt, kiderült, hogy már nem forgalmazzák :/

Az arcápolásról igazából kb. 0 tudásom van. Vízzel arcotmosok, reggel teafás arctisztítót használok. Néha használok még 1-2 dolgot, ha eszembe jut, de ezek ilyen heti-havi dolgok max. (gőzölés, hámlasztás, levendulás szappan,...)


2021. máj. 13. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
A háziorvosoddal Baneocin kenőcsöt írass fel, és csak a gyulladt helyeken használd, vékonyan, keveset. Előbb-utóbb kimész az ördögi körből, meglátod.
2021. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress valami nagyon jó aloe gélt, az segít. Pl Benton.

És innentől néhány hónapig ne kihúzd a szőröket, hanem vágd le. Nekem is volt ilyen krónikus gyulladás az arcomon, mondjuk nekem "csak" pattanások voltak ott, de egyik pórus folyamatosan átfertőzte a másikat.

Az se ártana, ha néhány napig fertőtlenítenéd a gyulladt területet.

2021. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!