Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Niacinamid használata mellé...

Niacinamid használata mellé szükséges fényvédő is vagy elhagyható?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy fényérzékenyít-e? Lehet e baja a bőrömnek akkor ha niacinamid szérumot használok rá de fényvédőt nem? Köszi

2021. jún. 15. 20:10
 1/8 anonim válasza:
100%
Fényvédőt mindig használni kell.:)Egyébként a nia nem fényérzékenyít,ha most nem is tartod fontosnak a fényvédőt,szerintem muszáj lenne,mert évek múlva fog csak visszaütni a dolog.Én télen-nyáron 50 faktorosat használok.
2021. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát semmilyen pigmentációt vagy bajt nem fog okozni, ha nia után nem használom? De természetesen tervezem, hogy veszek a közeljövőben, hallottam hogy fontos, csak egyelőre nem tudom melyik markát :) illetve már ma este ki szeretném próbálni a niát és nincs itthon fényvédő, ezért kérdezem:) mert erre sehol senki nem ad konkrét választ, hogy igényli-e, csak általánosságban ötvenezer felkiáltó jellel, hogy fényvédő mindig kötelező:D De köszönöm a választ!
2021. jún. 15. 20:53
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem fog okozni.Igazából ez ugye B3 vitamin.Retinol és egyes hámlasztó savak fényérzékenyítenek leginkább.Nem tudom mennyire vagy jártas a témában,de van aki először kipattog a niacinamide miatt a kezdeti használatkor,de nyilván idő kell mire kifejti hatását.Jó tanács ,hogy tényleg mindenképp szerezz be egy fényvédőt,én a dm-ben szoktam vásárolni ilyen kis tégelyes sundance semsitive kids 50-es fényvédőt,egyszerűen tökéletes árban és összetevők szempontjából is,a napsugárzás felel nagy részt a bőröregedésért és a ráncokért kb.(70-80%-ban) és a pigmentfoltok kialakulásáért.
2021. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Amúgy én is használtam niacinamide-ot,de sajnos nem segített az undorító,gyulladt pattanásaimon,hosszú idő után fény derült,hogy hormonális dolog okozza,szóval hiába vártam a csodát:D,illetve mióta elkezdtem a tudatos arcápolást és rendeztem a helyzetet egyáltalán nincs pattim:)
2021. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod:) rendben, mindenképpen beszerzek akkor fenyvedőt, mert egyébként is van pár apró pattanás utáni folt az arcomon, ami nyilván többek között a fényvédő hiánya miatt is alakult ki. Nem vészes, de na.. egyébként nekem nincsenek patik, csak elvétve néha, inkább kis mitesszerek, de azokból sem sok. Azért a niara esett a választásom, hogy teljesen tökéletes legyen a bőrképem és csak jókat hallottam róla ( hallottam ezt is, hogy kezdetben lehet ilyen hatása) de ha esetleg nem válik be, akkor szalicilsav vagy még nem tudom.. most kezdtem el egyébként a tudatosabb bőrápolást szóval új vagyok a témában, de alakul és kezdem átlátni😊
2021. jún. 15. 23:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a dm-es fényvédő akkor ezek szerint nem okoz pattanást, jó ilyen szempontból érzékenyebb bőrre is?
2021. jún. 15. 23:51
 7/8 anonim válasza:
Igen,ez ugye direkt érzékeny bőrre van,úgymond babáknak kifejlesztve,de nagyon sok csajszi használja.Kis pici fehér tégely,ilyen világos zöldes-kékes kupakkal.Ott a pénztár melletti forgós polcon van.:)
2021. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper! Kosziiii
2021. jún. 16. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!