Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az alábbi módszerek jók...

Az alábbi módszerek jók lehetnek ZSÍROS korpa ellen?

Figyelt kérdés

(azt szögezzük le hogy nem szeretném leborotválni a hajam!)


A citrom, a kókuszolaj, almaecet, olivaolaj, só,


Ha van még házi módszeretek azt írjátok le de ezzek a módszerek beválhatnak? Régebben volt e mellett száraz korpám azt sikerülz kinyírnom a szódabikarbonával de a zsírosat nem.



2021. jún. 16. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Az arra való sampon nem jó? Én ezt használom most zsíros korpára és beválik:

[link]

De vannak más samponok is zsíros korpára.

2x mosom meg vele a hajam és kis időt rajta hagyom a sampont.

2021. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kénes sampon jó rá. Orvos felírja és kb 1000 Ft.
2021. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Zsíros, okozhatja akár gomba is, szóval az olajokat egyértelműen kizárnám, erősíthetik a problémát.

A kénnek +1 pont. Lehet kapni kénszappant, azzal is meg lehet mosni. Viszont, ha orvos írja fel a sampont, az még jobb, mert ő ránézhet a fejbőrödre is, és megmondja mitől van a zsíros korpád és direkt arra tud jó megoldást.

2021. jún. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sót és citromot biztos nem tennék a fejbőrömre, hú az mennyire csíphet már, ha ott seb van. Márpedig az ember vakargatja a zsíros korpát, az néha viszket. Ráadásul a só lehet, hogy valamennyire szárít, de ez a problémát nem oldja meg biztosan.


Almaecet: Az almaecet jó hajra, mint utóápoló. Jólfésülhetővé, lággyá teszi a hajat. A fejbőrt is fertőtleníti gondolom, mert ugye ecet, de csíp, ha vakarás nyomát találja. Ez tuti, mert én is használtam. Viszont teljes megoldásként nem tudom alkalmas-e, mert én kifésülőspré helyett használom.


A szappan annyira nem jó hajápoló, a haj minősége nem olyan tőle, mint egy sampontól, de lehet tenni vele egy próbát. Szárít az is nagyon, és túlszárítani sem szabad a fejbőrt, mert generálhatja a zsírosodást.


Abból, hogy sehogy nem múlik arra tippelek, hogy ez nem egy egyszerű probléma, amit házilag a laikus seperc alatt megold. Fodrász is tud szakszerűt mondani, ha semmi vény nélkül kapható nem jön be, akkor meg sajnos ez bőrgyógyászati probléma és orvoshoz kell menni.

2021. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az almaecet pattanásos bőrre tisztítóként is bejött már nekem, de ez nem jelenti, hogy zsíroskorpára is tökéletes.
2021. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!