Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zuhanykabinban hogyan lehet...

Zuhanykabinban hogyan lehet fürdés nélkül csak a hajat megmosni?

Figyelt kérdés

Színezővel festett hajam van, ami minden egyes mosáskor intenzíven engedi a színét, ezért itthon úgy szoktam hajat mosni, hogy letérdelek a fürdőkád elé, és belelógatom a fejem, így tusolás nélkül, csak a hajamat mosom meg. Hamarosan viszont átköltözünk egy olyan lakásba, ahol csak zuhanykabin van, de még nem tudom, itt hogyan fogom megoldani a hajmosást. Ha úgy mosom, hogy közben fürdök is, akkor az egész testemet megfogja a hajamból kiázó festék, és rohadt nehezen jön le. Főleg akkor, ha frissen festett.


Hogyan lehet zuhanykabinban úgy hajat mosni, hogy csak a hajam legyen vizes, a testem többi része szárazon maradjon? Van valami bevált ötletetek?



2021. júl. 8. 13:08
 1/9 Pekka ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen hajfestéket használsz, hogy fürdés közben színes lesz a bőröd, de jó cucc lehet :D

Az én párom csak simán tusol hajfestés után és még soha nem jött ki színesen a tusolóból.

2021. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez nem rendes festék, hanem színező :D másképp működik mint a kémiai hajfesték, a részletekbe most nem mennék bele, de a lényeg, hogy ez csak a hajszálak felszínét festi meg, emiatt víz hatására folyamatosan kioldódik, így gyakorlatilag minden mosáskor megszínezi a vizet.

Az a baj, hogy az extrém színek (pl kék, zöld, lila, pink, piros), csak színezőben léteznek, tartós festékben nem. Nagyon szép színeket lehet velük csinálni, de ez a hátrányuk, hogy gyorsan kopnak és víz hatására mindent megfognak.

2021. júl. 8. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mosdóban hajat mosni? Ha olyan a csapteleped, zuhanycsövet rakhatsz rá, amit minden hajmosás után letekersz.
2021. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a mosdó a megoldás, lecserélitek a csaptelepet egy ilyesmire:


[link]

2021. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Siman behajoltam a kabinba es megmostam a hajam, kicsit macerasabb, kicsit vizesebb lesz minden, de megoldhato :D

Viszont jo lenne, ha minosegibb szinezot hasznalnal, hosszu evekig en is szineztem a hajam (piros,lila,kek, mindenfele) engedte picit a szinet nyilvan, de soha nem volt a borom is olyan utana, es altalaban zuhanyzas kozben mostam hajat.

2021. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok zuhanyzás közben hajat mosni. Nem tudom, mit bénázok el, de mindig tiszta gubanc lesz olyankor a hajam. Mindig behajolok a zuhanytálca fölé, pontosan úgy, mint a kád fölé. Ha nekem megy, akkor szerintem bárkinek :)
2021. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, a mosdós módszer nem rossz, erre nem is gondoltam, majd megnézem, hogy milyen a csaptelep :) De végső esetben a behajolósat is ki fogom próbálni, mivel itthon nincs is zuhanykabin, ezért eddig nem tudtam elképzelni, hogy vajon oda hogyan lehet behajolni, de ezek szerint nem lehetetlen :D


AZ 5-ös válaszolótól kérdezném, hogy te milyen színezővel festetted a hajad, ami csak kicsit engedte a színét? Én már régóta a Directions-t használom, szerintem ez elég jó minőségű, de ha tudsz olyat, ami esetleg jobb, akkor írd meg, és kipróbálom azt is :)

2021. júl. 9. 08:39
 8/9 anonim ***** válasza:

5-os vagyok, ez erdekes, mert en is hasznaltam ezt a szinezot es nekem nem volt vele ilyen tapasztalatom :D

Lehet, hogy fugg a haj minosegetol is? Az enyem eleg vekonyszalu, szaraz, semmi extra, viszont a szinezo inkabb lenott, mint kopott, valahogy nagyon megmaradt benne a szin :D Persze, kopott is, de lassan. Egyebkent ezen kivul meg alfaparf szinezoket hasznaltam.

2021. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztosn függ a hajtól is. Nekem nagyon erős, vastagszálú hajam van, ami kb. mindennek ellenáll, sose tudtam rendesen kivasalni vagy begöndöríteni sem, mert 1-2 óra alatt teljesen eltűnt belőle :D

A színező is elég szépen kikopik belőle hiába mosom natúr samponnal meg hideg vízzel, hamar ledobja :D

Köszi a tippet, az Alfaparf-ot is ki fogom próbálni :)

2021. júl. 9. 13:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!