Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől válhatott hirtelen...

Mitől válhatott hirtelen sprőddé a hajam?

Figyelt kérdés

Hosszú, vastagszálú, fényes a hajam, a szálvastagság miatt eleve nem olyan hiperpuha alapjáraton sem. Viszont egy hajmosás után olyan sprőddé és kócolódóvá vált, hogy nem tudom, mit csináljak vele.

Konkrétan nem lehet kifésülni. Nem azért, mert akkora gubanc van benne, hanem ahogy végigfésülöm, ismét összeakad. A hajápolási rutinom nem változott, ráadásul nem is látom, hogy töredezne. Nagyon hirtelen a változás, még sosem tapasztaltam ilyet. Ráadásul kinézetre nem látszik sok különbség, ugyanolyan fényes, mint eddig, csak a tapintása változott, meg hát a fésülködés vált kínszenvedéssé.



2021. júl. 14. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Használsz hajolajat?
2021. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 dolog jutott eszembe.

Az egyik, hogy a hajad nem bírja azokat a termékeket amiket használsz. Ha festett akkor esetleg a festék minőségével van gond. Esetleg ha sokat vasalod az se tesz jót neki.


A másik, hogy belszervi eredetű. Pl rossz fog, rejtett gyulladás(igazából bármi ami góc lehet), pajzsmirigy probléma, vitamin hiány stb.


Ha ezekről(főleg az első lehetőségről) többet tudnál mondani kicsit jobban lehet arnyalni a problémát.

2021. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit a kettes ír, esetleg sok napozás, klíma. Nálam ez szokott lenni, hűvösebb időben meg a fűtési szezon is befolyásolja.
2021. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Reagálok is persze:

Nem használok hajolajat, csak balzsamot.

Nem festem, nem is volt festve még, illetve nem vasalom, nem göndörítem. Még hajszárítózni sem szoktam, csak megvárom, míg megszárad.

Nem napozok, és klímánk sincs. Munka közben sem vagyok klímàs helyen.

Én is attól tartanék, hogy valami "belső" eredetű a dolog, de egyébként semmi egyéb tünetem nincs, amin elindulhatnék. A fogaim elég jók, nem is vettem észre, hogy ott gond lenne. Lehet, hogy valami vitaminkészítményt kéne keressek akkor elsőkörben?

2021. júl. 14. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor genetika lesz nagy eséllyel.:)) De fog így is lehet attól még, hogy nincs tünet. Van olyan, hogy csak egy fogröntgen mutatja ki a bajt sajnos. Vitamin az nem árthat, van sokféle drogériában, patikában, igazából ki kell tapasztalni neked mi válik be. Nekem a Kovaföld kapszula meg a sörélesztő tabletta is használt, de igyál sok folyadékot és egyél sok zöldség/gyümölcsöt, halakat. :)
2021. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!