Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szőrtelenítő krém tényleg...

A szőrtelenítő krém tényleg annyit ér, mint a borotva?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy a krém is csak a bőr felett távolítja el a szőrt, így hatása ugyanolyan, mint a borotváé - hamar visszanő, és erősödik tőle a szőr.

2021. júl. 14. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan hamar nő vissza, mint borotválva. Annyi halvány előnye van, hogy második napon nem olyan szúrós, mint borotválva, de láthatóan borostás. Havonta több ezer forint, szóval legalább 5x többe kerül mint a borotva. Nagyon szárítja a bőrt.


A szőr levágása nem erősíti a szálakat.

2021. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom a krémet, szinte az összes elképesztően büdös, ritkán hatnak, de cserébe nagyon bántják a bőrt a benne lévő kemikáliák. Sokaknak csúnyán ki is pirosodik a bőre tőle, vagy komolyabb allergiás reakciót produkálnak..
2021. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1. Ki ezt mondja, ki azt, én tapasztaltam, hogy erősíti.

2021. júl. 14. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor menj a Fókuszba, farkasember.
2021. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Régi tévhit, egyébként utána is olvashatsz. Én már évek óta borotválom a pihe szálakat, semmi bajuk, ugyan olyanok. Optikailag kissé erősebbnek tűnhet, szúrhat, de ennyi. Eltelik pár hónap és minden olyan, mint régen. Első borotválásukat pedig sokan akkor teszik, mikor már kezdik zavarni a szőrszálak, épp erősödésnek indul, utána pedig azt hiszik, biztos a borotva miatt.

Szörnek teljesen mindegy, hogy mi történik vele odakinn. Bőrrel egyszintben vagy messzebb vágják-e el, égetik vagy bármi más történik vele. Ami ténylegesen hatással van rá az a szőrhagyma. Ha az roncsolódik, elpusztul kémiai vagy bármilyen más módon, vagy éppen erősödik, na az befolyással van. De szőrszálban nincs semmi, így pár penge nem fogja se erősíteni, se gyengíteni. Nem növény.

A krém pedig ugyan olyan, mint a borotva csak nem élesen elvágott lesz a szőr vége, ezért nem szúr. Hatékonysága igazából akkora, amilyen mélyen még képes lehatni, kb mint a borotva. Másik módszer, ha kitéped, ott függ hogy beleszakad-e vagy sem, miként történik, de nagyjából idejük megegyező (gyanta, epilátor, csipesz) optimális körülmények között. Meg van ami roncsolja, ipl, lézeres, de láttam már szőrtelenítő krémeket is. Utóbbival szkeptikus vagyok, de ha valóban hatékony és nem káros, miért ne? Nem tudom pontosan mi a nevük, de nem a sima leégetős fajta 🙂

2021. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, nekem sosem pöttyösödött gyantazás után...egészen addig, amíg kb egy évig folyamatosan csak borotváltam. Most gyantáztam azóta először, és mint aki bárányhimlős, olyan pöttyös lettem tőle.

Nem azért van, mert elszokott a bőröm, hiszen a legelső alkalommal sem tapasztaltam hasonlót.

#5 Köszönöm a válaszodat!

Értem, amit mondasz, logikus, és elhiszem, hogy be is bizonyították, hogy nem erősíti, de a saját tapasztalataimat nem fogom megkérdőjelezni.

#4 A fókusz nem tudom, hogy jött ide, de amilyen kultúrált lehetsz, valószínűleg sehogy.

2021. júl. 14. 23:39
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

"a saját tapasztalataimat nem fogom megkérdőjelezni"

Akkor írhatunk bármit, úgyse fogod elhinni, kár beléd a szó...

2021. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem arról kértem véleményt, hogy a borotva milyen hatással van a szőrre.
2021. júl. 19. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!