Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Heges arc ellen esetleg más...

Heges arc ellen esetleg más ötlet?

Figyelt kérdés

Sajnos heges az arcom.

Már sokat javult az évek alatt, régen nagyon pattanásos, aknés voltam. Már csak a hegek maradtak, a bal oldalon halványan. Nyáron nem igen használok alapozót, Yves Rocher mattito alapozot vettem, de beszüntették, nincs már. BB kremet ajánlottak helyette, mert hogy zsiros a borom. Ritkán, alkalmakkor használom. Yves Rocherbol szó szerint minden zöld termék (zsiros bőrre) megvan, 2 hetente tole agyagos arc pakolast használok, voltam már dermarolleren (sokat segitett!), ősszel is tervezem még egy 6-os kúrát, azt erős napsütésben nem lehet.

Tényleg sokkal szebb az arcom, és mosom, apolom, mindenféle kozmetika és a hegek miatt sokszor olyan undorral néznek rám.. pedig igényes vagyok.

Tudom, nem kéne ezzel foglalkozni, de nekem kellemetlen, hogy emiatt “kinéznek”. Nyilván sajnos soha életembe nem fogom tudni teljesen eltüntetni, de igyekszem elhalványítani… ami persze eléggé pénz igényes.

De ez akkor is rosszul esik és én szegyenkezem, hogy ilyen a borom.

Sajnos ez van.


Esetleg tudtok ajánlani mást még, amitől lehet jobban halvanyitani?

Szó szerint már mindent próbáltam a citromtól a dermarollerig… :D

De hátha.


Vagy csak.. jobban elfogadni önmagam .. :)


26N


2021. júl. 23. 12:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. A jobb oldalon egy picit halványabb a heg. De mindkét orcámon van sajnos. Tág porusok, nagy kezelésre is járok 2 havonta.
2021. júl. 23. 12:50
 2/8 A kérdező kommentje:
És persze bőrgyógyász is megvolt már. Jelenleg is van krémem tole (skinoren) és az eucerintol is van folt eltavolitom. Talán ez a neve. Patikus ajánlotta.
2021. júl. 23. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg mi a rutinod? Konkrétan milyen termékeket használsz?
2021. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Reggel:

Yves Rocher zselés arc lemoso - most újítottak, algás + mentás lett - [link]

Utána YR tonik - szinten új fajta zöld termék - [link]

Utána Ezt a szérumot használom; [link]

Majd felkenem ezt: [link]


Ezután nem szoktam sminkelni. Vagy ha nagyon muszáj, akkor most már a Garnier BB krémet használom alapozóként - korábban a mattito hatású YR alapozó volt, de már nem forgalmazzák.


Este:

Ugyanez a rutin, csak nem kenem fel a szérumot. A 4 az 1ben krém helyett van, hogy ezt használom: [link]


És vagy a bőrgyógyász által felírt Skinorent.


Heti 1-2x bor radirt is szoktam: [link]


Illetve az agyagos pakolas:

[link]

2021. júl. 23. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:

A rutin jó, de egy baj van az yves rocheval. Tele vannak alkohollal és illatanyagokal.

Úgyhogy ha ezek elfogynak jobb ha válasz másik márkára(gyógyszertári: la-rosche, Uriage, cerave, eucerin stb, geek&gorgeous, balea med vagy babylove washbalsam). Ezeket az egekig magasztalják a legtöbben.


Hegekre még jó a kémiai hamlasztás(the ordinary, geek&gorgeous, almost elérhető áron van esetleg Koreai márkák).

Elsősorban Aha sav(tejsav/glikolsav) másrészt BHA(ez szalicilsav). Ha pattanásos/mitesszeres is vagy külön jó.


Fényvédőt is szerezz be mindenképpen. Lehet szenvedős lesz jót találni, de nem fognak romlani a pigmentfoltok(erre egyébként még jó az alfa arbutin és a c vitamin szérum).


Ezek megelőzésre jók inkább, de a meglevoeken is javíthat.


Ha komolyak a hegek akkor orvos-esztetikai kezelések jöhetnek szóba(mint pl a dermaroller, lézer, mikrodermabrázió). Ezek közül sok kozmetikusnál is elérhető, illetve ősszel/télen egy erélyes hamlasztókúrát is meg lehet ejteni.


A lényeg, hogy idő kell, míg a termekek/kezelések kifejtik a hatásukat.


Több infoert meg csatlakozz Facebookon a skincare junkie, tudatos bőrápoló csoportba, ha van instád akkor pl okosszepseget érdemes bekovetni vagy skinsbyvivit. Egyéb oldalak közül pedig a skinsmart(itt van rutin varázsló is) és krémmánia.

2021. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!

La Roche-t már próbáltam. Egy idő után nem javított semmit. Eucerin szintén. Most abból van 30 fény faktoros pigment halványitom. Patikus ajánlotta.


Dermaroller már lement 1 kúra, ezt ősszel ismétlem.


Hàt remelem jobban beindul majd a folyamat.


Yves Rocher évek óta használok, nekem ez bevált! Most taraztam fel épp mindenből duplán.

2021. júl. 23. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha bevalt akkor jó 😊
2021. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. júl. 25. 09:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!