Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sörélesztő mennyire jó a...

Sörélesztő mennyire jó a hajnak? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2021. júl. 31. 17:14
 1/4 anonim válasza:

Már lassan féle éve kutatok a témában angol oldalakon és ez alapján a következők működnek:


Tier one - Anti androgének. A hatásuk kb egy csoda, de komoly mellékhatásaik lehetnek és orvossal kell Amerikában feliratni. A mechanizmusuk, hogy vagy a fejbőrben, vagy az egész szervezetben csökkentik a kopaszodást okozó DHT mennyiségét:


Finasteride, dutasteride, topical fin, topical dut, topical dut mezoterápia (a dutasteride fejbe injekciózzák), ru-58841, breezula (ez még nem jött ki).


Tier two - stimulánsok. Ezek szintén nagyon jók lehetnek, de 5 év alatt a hatásuk elmúlik, ha abbahagyod, akkor meg még rosszabb lehet, mintha az 5 év alatt nem kezelted volna magad. Én csak végső esetben használnám:


Minoxidil, stemoxydine


Tier 3 - Van hatásuk, de gyenge:


microneedling: A fejbőr kicsi tűkkel szurkálása. Önmagában is jó valamennyire. Ha bármilyen topical szert használsz, mellé kötelező, mert növeli az adott szer felszívódását.

Laser therapy: Lézerrel világítod a hajad. Valamennyire növeli a hajszálak számát, de inkább nőknek jó szerintem, akik dúsítani akarnak.

Prp: Valamennyire működik, viszont nem javaslom, mert nagyon drága, kivéve ha dutasteriddel együtt szúrják (nincs róla kutatás, de lehet, hogy ez így még erősebb is mint a finasteride tabletta).

Saw palmetto: Ez igazából egy anti androgén. Saballo néven árulják, bizonyítottan csökkenti a DHT -t, de sajnos messze nem annyira, mint azok a tier one szerek, így ide raktam. Ha tudtok jobbat a Saballl/prostamol uno -nál, írjatok.

Nizoral sampon: Csökkenti valamennyire a DHT -t, de nem tier one, mivel nem eléggé.



Az összes többi szer kamu és nem működik (remélem nem hagytam ki semmit)

2021. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
1-es Mi a t@köm köze van ezeknek a sörélesztőhöz?
2021. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt idő, mikor hajmosás után sörpakolást alkalmaztak.

Aztán leöblítették. Tele van nagyon fontos vitaminokkal.

Ha nem mosták le, és beszárították, a sör pl. tartósította a formát.

Ugyannakor a szappanos hajmosás után enyhe ecetes vízzel öblítették,

hogy levigye a szappant, és szép, puha, selymes, fényes legyen.

2021. aug. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A 70-80-as években volt ndk-s "sörsampon", ami világos-zöldes krémszerű volt, és tényleg szép fényes, sűrűbb lett az ember haja tőle. Aztán a váltás után eltűnt.
2021. aug. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!