Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szoktassam le magam a...

Hogyan szoktassam le magam a köröm körüli bőr rágásáról és mennyi idő után várhatok javulást?

Figyelt kérdés
Már hosszú évek óta rágcsálom és nem merem a kezem sehol elővenni, annyira ciki, de egyszerűen észre sem veszem néha ha rágom.:S:S
2010. aug. 28. 23:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
11%
Én is ígyvagyok vele. Dugd fel inkább,és akkor azthiszik h a pinakobold rágcsálta.Remélem segítettem:)
2010. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ajj én is rágcsálom. hát akarat kérdése csak. SAjnos.
2010. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, énis rágom... már többször abbahagytam 1-2 hétre de nem láttam javulást és visszaszoktam :S
2010. aug. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

ha igényes vagy és adsz magadra, nem rághatod a bőrt, ennyi


ha nem akkor bukott a dolog

2010. aug. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

elhatározás kérdése, de azt kell mondanom, hogy erről leszokni nem lehet, maximum megállni a rágcsálást. én gyerekkorom óta kényszeresen véresre rágtam a körmömet. képzelheted milyen ronda volt a kezem, iszonyúan szégyelltem. 15 éves koromban végül elhatároztam, hogy abbahagyom. nagy lelki erőfeszítés árán sikerült, de mai napig (20 éves vagyok) egy-egy stresszesebb helyzetben bennem van a kényszer, hogy újra tövig rágjam őket. amúgy 5 éve folyamatosan hosszú körmöm van, mindig csak a végéből reszelek, mert félek, hogy ha levágnám teljesen rövidre, akkor újra elkezdeném rágni.

szóval sajnos nincsen csodaszer, aminek hatására egyik napról a másikra abbahagynád, minden csak akaraterő kérdése. szerintem 2-3 hét, max 1 hónap amíg nehéz lenne, mert miután szépen helyrejött a bőröd, biztosan kétszer is meggondolnád hogy lerágd újra.

2010. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xXx_CloUd_o.O_xXx ***** válasza:
43%

Addig mártogasd a kezedet sza*rba ameddig megunod ,h a sz*ros börödet rágcsálod :D

bocsi de nekem ezt tanácsolta anyum még kis koromba:D csak hypoval...Azota nem is rágom :D

2010. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
velem is így volt! minden akarat erő kérdése..6évig rágtam aztán egyik napról a másikra abba hagytam ..csak ugy magamtóll sokkal jobb igy máR! festegethetem meg minden:)(
2010. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Én nem rágom, hanem tépkedem a körömágybőrt. iszonyú szokás, nekem is nagyon csúnya lesz a kezem tőle. néha nagyon csúnyán feltépem, olyankor kényszeresen igazgatom bőrvágó ollóval. ha megállom, hogy pár napig nem csinálom, akkor nekem 1 hét alatt rendbejön. főleg akkor csinálom, ha ideges vagyok vagy feszengek, ilyenkor fel se tűnik...

nagyon jó lenne már végleg leszokni róla, szerintem csináltass műkörmöt, lehet, hogy én ezt fogom. ha szép a körmöd, talán kisebb a késztetés a rágásra, tépkedésre, hiszen elcsúfítja a kezed.

2010. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

énis rágom:S

amikor műkörmöm volt akkor nemrágtam meg nem is volt ugy kiszáradva a kezem hogy rágjam,de amióta lelett véve egyből kiszáradt és megint kezdtem rágni az ujjamon a bőrt...


amikor elkezdem rágni,akkor bekenem testápolóval,ugy nincs annyira gusztusom hozzá:D

2010. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni az üzletekben (legalábbis lehetet, nemtudom ma még árulnak-e) egy körmömlakkot, aminek rohadt keserű íze van. azzal kell bekenni jó alaposan a körmöt,és a körülötti bőrt,és az beszívódik. ha elkezded rágni, olyan keserű íze lesz, hogy azonnal leszoksz róla. :D de pl a műköröm is használhat. hisz akkor jobban oda figyelsz rá. =)
2010. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!