Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen bőrápolási rutint...

Milyen bőrápolási rutint alakíthatnék ki, ha MINDENRE érzékeny a bőröm?

Figyelt kérdés

Sosem volt problémás bőröm, de szerettem volna elkezdeni mostmár 18 évesen egy rutint, amivel meg is tarthatom a jó állapotát.

Vettem termékeket a revoxtól (niacinamide-t és c-vitamint), plusz két féle hidratálót (egy krémet és egy zselét).

Emellé arctisztító habot és hámlasztót is.

Mint látni nem sajnáltam rá a pénzt, ezért akadtam ki egy-két hét elteltével, hogy a bőröm rosszabbul néz ki mint valaha (ezt úgy,hogy néha használtam őket, néha nem; néha csak ezt, néha csak azt, mert nem tudtam, hogy csak beképzelem, vagy tényleg romlik tőlük a bőröm). Természetesen az összes termék mehet így a kukába, hála az extra érzékeny bőrömnek.

Szóval a kérdésem, hogy milyen 100%-ig természetes összetevőkböl álló termékeket használhatok együtt, hogyan, mikor és hányszor?

Melyik mire jó?

Leginkább egy olyan arctisztító érdekelne, ami nem szárítja ki a bőröm. Akárhányszor és akármivel tisztítom meg az arcom, iszonyatosan száraz lesz utána, és emiatt mindig bekenem krémmel, amitől meg félek, hogy eltömítem a pórusaim (a pórusok nálam mánia, mert sajnos elég tágak ahhoz képest,hogy nem zsíros az arcom és általában nincsenek pattanásaim se)

(Bár nem tudom miért, és hogyan szabadulhatnék meg tőlük)

Sajnálom, hogy ilyen hosszúra fogtam, rengeteg kérdésem van bőrápolással kapcsolatban :)

Nagyon megköszönnék bármilyen segítséget vagy tapasztalatot!



2021. okt. 8. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem a termékekkel van a probléma: hirtelen egyszerre mindent használni kezdtél, hozzá kell szoknia. Új termék használatánál van egy időszak, amit purgingnek hívnak- egy időre (pár hét akár) rosszabb lesz a bőröd, mielőtt elkezdene javulni. Szerintem még próbálgasd a cuccokat, viszont mértékkel - néha-néha használat helyett használd a hámlasztót heti egyszer (ezt nem is szabad többször), a lemosót csak este (ekkor lényeg inkább a napi szennyeződések eltávolítása, és tényleg nagyon keveset használj, csak jól habosítsd fel a tenyeredben), a hidratálótól meg ne félj, mértékkel használva nem valószínű, hogy eltömítené a pórusaid (ha pl sima kókuszolajat kennél az arcodra, na az már igen)

Sajnos tényleg macerás kitapasztalni, mik használnak a bőrünknek, azt ajánlom, hogy ha egy hónap múlva se látsz javulást, nem kell rögtön kukába dobnod mindent: krémmánián tudsz eladni használt termékeket és akár itt is találhatsz olyat, amit ki szeretnél próbálni és olcsóbban hozzájuthatsz. Vagy akár ha lehet, először csak mintát rendelj adott dologból. Nem tudom, ismered-e Hyram youtube csatornáját, ha tudsz angolul, érdemes megnézni tőle pár videót, sokat tanulhat belőlük az ember bőrápolásról :) (ami még fontos, hogy a jövőben mindenképp illatanyag mentes termékeket vegyél, ha érzékeny a bőröd)

2021. okt. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az volt a gond hogy egyszerre mindent magadra kentél. Fokozatosan kell bevezetni a rutinba.
2021. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem kentem mindent olyan egyszerre. A c-vitamint később vettem hozzá.

De akkor még tartom pár hétig és ha javul, akkor jó. Csak tegnap este vettem észre, hogy nagyon kipirosodott a bőröm utána, ezért úgy voltam vele, hogy valószínűleg nem bírja a bőröm.

Nagyon köszönöm a segítséget!

2021. okt. 8. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Elméletileg ahhoz hogy egy bőrápolási rutin "hatni" kezdjen akár 8-12 hét is kellhet, tehát fontos hogy kitarts mellette relatíve sok ideig, mert akármilyen hiperszuper termék, hozzá kell szoknia a bőrödnek. Plusz néhány összetevő okozhat ún. "purging"-et ami lényegében annyi hogy rosszabb lesz a bőr mielőtt javulna. (Nem vagyok szakértő, olvass utána ha érdekel.)


Érzékeny bőrre egyébként én azt olvasatam több helyen is hogy alkohol és illatanyagmentes dolgokat ajánlanak. Jó márka például a CeraVe, ami bár nem telejsen mindenmentes és termésuetes de a lemosói hipoallergének és nagyon gyengédek, de ettől függetlenül hatékonyak.


Ha pedig ezek a termékek nem válnak be szerintem megéri megpróbálni eladni őket krémmániám vagy elajándékozni, mert alapvetően nem rosszak és másnak lehet működnének.


Youtubeon pedig Cassandra Bankson, Dr. Dray és Dr. Sam Ellis csatornáit tudom ajánlani, én az ő szavukra kicsit többet adok mint Hyraméra, tekintve hogy ők orvosi szakemberek.

2021. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!