Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajszik! Milyen "trükkökkel"...

Csajszik! Milyen "trükkökkel" tehetném erősebbé, egészségesebbé a hajam? Valami vitamin, balzsam, vagy ilyesmi? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
(Amúgy félhosszú,vékony szálú,festetlen hajam van)
2010. szept. 3. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Sztem valamilyen hajvitamin sokat segítene, ha úgy gondolod, hogy le van gyengülve, nem egészséges.


Egyébként általánosan az segít, ha minél kevesebbet fésülöd, ha lehet, akkor hagyod magától megszáradni, vagy minél hűvösebb fokozaton szárítod a hajszárítóval.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a különböző olaj alapú hajápolók többet ártanak, mint használnak, pl nekem mindig csak csúnyább lett tőlük a hajam, de ez csak személyes vélemény.

Nekem hajbalzsamból az elseve tükörfény balzsam vált be, sztem nagyon szépen ápolja a hajat, és könnyű kifésülni (magától a vízsugártól kigubancolódik, vagy ha nem, akkoris csak kézzel kell kicsit átfésülni).


Ha töredezett a vége, akkor persze előbb azt mindenképpen le kell vágni, mert az már nem lesz jobb, és utána már könnyebb rendszeres ápolással megelőzni, hogy még egyszer töredezetté váljon (de egyébként hosszú hajnál természetes, hogy kicsit töredezik, és kb fél évente-évente a legegészségesebb hajra is ráfér 1-2 centi vágás).


Ha dúsabbá akarod tenni, akkor úgy csináld, hogy félig hagyod magától megszáradni, és amikor már csak kicsit nedves, akkor teszel kb 2 diónyi hajhabot rá és beszárítod körkefével úgy, hogy a tarkódnál kezded és így haladsz egyre feljebb tincsenként. A végén pedig lehajtod a fejed és minden oldalról, viszonylag messziről fújsz rá egy kis hajlakkot, hogy megmaradjon...


Ennél több most hirtelen nem jutott eszembe, mivel nem írtad le, hogy konkrétan mi a baja a hajadnak...

2010. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!

Az első válaszoló írta, hogy minék hűvövösebbel szárítsd a hajad. Ez ne csináld, mer megfázik a fejbőröd, és kihullik a hajad.

Én a ricinusolajat ajánlom. Bár n nem festem a hajam, de egy barátom igen (festett a haja), és mióta használja alig hullik a haja, és sejmesebb, és fényesebb a hajszíne. (Mi még nem tapasztaltunk látható növést).

Remélem nagyjából érted amit írtam, és segítettem!

2010. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Annyira hideg hajszárító nincs, ami hidegebb levegőt fújnak, mint szobahőmérséklet, szóval ez hülyeség, hogy megfázna a hajad, ha langyos levegővel fújod... :D

Egyébként ennek bárhol a neten utánanézhettek, hogy a meleg levegő károsítja a hajat, az első jól írta, és a többivel is egyetértek, bár az olajos dolgoz azt nem tudom...

2010. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Gliss Kur.
2010. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
szintén a ricinust támogatom, hihetetlen puhává, selymesség, fényessé teszi a hajat és nem drága
2010. szept. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!