Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha kímélő festék...

Mit tegyek ha kímélő festék se tesz jót a vékony szálú göndör hajamnak és törik egy idő után? Lenöveszteném, de túl korán őszülök..

Figyelt kérdés
Egy darabig szépen nőtt a hajam , de most pár hete vettem észre, hogy rövidebb lett és ronda a vége is. Júniusban lett vágva a vége és azóta most lett ennyire ronda. Érezhető és látható a károsodás. Direkt olyannal festettem , ami jó volt. Utoljára ugyanazt a márkát használtam, csak kicsit sötétebb árnyalatot és mégis baja lett. Hamar gubancolódik és nagyon ronda így vállig érve. Túl korán jönnek az ősz szálak és ennyi idősen nem tetszik. Sampon és a többi szerem kiváló termékek, még az sincs , hogy valamit változtattam volna. Melir is kizárva, attól is tört a hajam, pedig fodrász csinálta. 2x próbálkoztam vele, igaz nem az ősz miatt.
2021. nov. 20. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt le tudnád írni, hogy milyen márkájú és kódú festékkel lett festve az utóbbi időben?


Illetve ápolási tiphez olvasgasd a göndörkacajt. Plusz lépj be fb-s göndör csoportokba.


Illetve orvoshoz sem artana elmenni, mert pajzsmirigy okozhat ilyet

2021. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pur hair és 9.1

Magyarországon nem kapható. Ezzel semmi gond nem volt , csak amikor 7.1-et vettem , utána. 2 hétre rá kb. Nem tudom , hogy a hajam abból ilyen , hogy egy idő után nem bírja a festést, pedig kímeletesebben csinalom, mint néhány fodrász vagy a színváltás volt a gond vagy épp akkor kaptam oltást..

Semmi kedvem nem lenne festegetni, de van néhány ősz szál és az nem lenne szép. Alap hajszínem sötét szőke, egér színű és vékony szálú, göndör. Hosszú hajat szeretnék végre, de állandóan sérül. Vállig er általában, ami nem tetszik , mert ha száraz, hamar kócosodik és szétáll.

2021. nov. 21. 12:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem abból, hanem alapból..
2021. nov. 21. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát jó nehéz helyzetben vagy.


Gondolom Németországban élsz és az ottani lehetőségekből gazdalkodsz.

Szoktál amúgy Magyarországra jönni? Itthon vannak kifejezetten göndör fodrászok és csodát tudnak művelni a göndör tincsekkel.


Festékből a henna az ami göndörbarát. A khadinak van pl több árnyalata és könnyű használni is viszont egy életre el kell kötelezni magad mellette, mert nem fér meg a kemiai festessel.

Esetleg tartós színező(pl wella color touch)


Ami az ápolást illeti az tényleg felér egy eletstílussal és az is lehet, hogy több hónap lesz mire szépek lesznek a tincsek.

Mindenképpen olvasd el azokat amiket irtam az 1. válaszomban.


A fb csoportokbol Herczeg Gyöngyiét javaslom. Ott tudnak a legtöbbet segíteni. Fodrászok is vannak ott.

2021. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. A csoportot már felkerestem.

Javulna a hajam, ha nem festeném soha többet. Vagy évente 1x.

Nézegettem már a hennát, de azt milyen gyakran kellene használni? Most a plantur 39 családot nézem, ami elvileg frissíti a hajszínt és az őszt is befedi. Szőke és szőkített hajra ajánlják. Lehet kipróbálom, hátha ér valamit. Van benne koffein, segít a növekedésben.

Vitamint is szedek , nem keveset és megválogatva, hogy minden legyen bennük. Egészségesen étkezem.

Azon is gondolkodtam, hogy nem -e a fagyosabb idő tesz még rá a hajam károsodására, mert általában ilyen időszakban romlik a hajam állapota.

2021. nov. 21. 13:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!