Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ellene? 15 éves...

Mit tegyek ellene? 15 éves fiú vagyok, mostanában kezdtem el jobban foglalkozni a külsőmmel. Nagyon sok mini pattanásféle izék (bocsi, nem találtam rá jobb szót) vannak az arcomon.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves fiú vagyok, mostanában kezdtem el jobban foglalkozni a külsőmmel :) Nagyon sok mini pattanásféle izék (bocsi, nem találtam rá jobb szót :D) vannak az arcomon. Én arra gondoltam, h miteszerek (ami van is), de némelyik (sok) piros is lesz. Ez normális? Mit tegyek ellene? Már voltam egyszer (nem járok) kozmetikusnál is..(valami tini kezelésen) nem volt túl jó... Ráadásul nem is tűnt el igazán semmi.. Lehet ahhoz köze, hogy már 13 évesen elkezdett nőni az arcszőrzetem?? Vagy rossz borotválkozás miatt?? (Én nem igazán használok habot, mert kiszárítja v.miért a bőröm.. csak simán húzom a pengét, de nincs tőle semmi bajom :D)

Aki elolvasta ezt a hosszú kérdést/történetet és válaszol is rá, nagyon köszi :)


2010. szept. 5. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia én mondjuk lány vagyok de szerintem használj tonikot miteszer-ellen és napi 3 szor tisztítsd vattapamaccsal az arcod. valamint heti 1 szer bőrradírozz heti 1szer kamillateába(persze cukor mentes) vattapamacst mártassz és azzal "kened" be az arcod szerintem szerezz be dm/ rossmanból valamien éjszakai krémet ami megszünteti a pattanásokat

remélem tudtam segíteni 14/L

2010. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tesco szappant használok. Ez az egy használt. :) 18F
2010. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szegyel antibiotikumot pattanasokra, kuzben minden este tisztisd le az arcod (keverj fel 3 kanal mezet egy negyed kicsikanal fahejjal), csinalj kamillagozolest es mond meg anyukadnak hogy a mitiszereidet ha tudja nyomja ki. A feher gennyes pattanasokkal ne jarj mert ha rosszul nyomod ki ha majd elmulnak pattanasaid ott maradhat nyoma ...


remelem tudtam segiteni

13/L

2010. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia! hát én is lány vagyok, de azért válaszolok :)

sztem is tisztítsd az arcod erre alkalmas arctisztítókkal, és tonikkal, ha pedig nagyon rossz a helyzet, sztem rendszeres kozmetikushoz járás se lenne rossz ötlet. sztem attól, h vki fiúnak született, egyáltalán nem gáz, ha kozmetikushoz jár. elhiszem, h nem kellemes a kezelés, de sztem kifizetődő, mert a helyzet egyre jobb lesz.


amúgy nem tudom, én nem értek a borotválkozáshoz, de ha pasi lennék, használnék habot. rengeteg féle van, biztos lehet venni érzékeny bőrre valót is, ami nem szárít...


18/L

2010. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

antibiotikumot ne szedj!

és használj borotvahabot! vagy zselét.. próbálj ki másfélét nem hiszem h mind szárítja.. ha pedig szárítja akkor használj hidratáló krémet! lehet hogy a piros pöttyök pont a "száraz" borotválkozás miatt vannak.. ("száraz" borotválkozás alatt azt értem h hab/zselé nélkül)

2010. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Ezeket mind csinálom/kipróbáltam a kamillán kívűl. Köszi, kipróbálom

második v.: Milyen tesco szappan? :D

Harmadik v: Ezt is kipróbálom, de ilyen antibiotikumot hogy lehet szerezni ?


Köszi Mindenkinek!

2010. szept. 5. 20:22
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem minden fajta (érzékeny is) szárít.

Szerintem ezek a pöttyök, miteszerek, amik be vannak gyulladva.. Ez is lehet borotválkozástól? Am. nem csak szárít, hanem csípni is szokott.. gondolom ez nem nagyon normális...

Erről az antibiotikum dologról még nem igazán hallottam.

2010. szept. 5. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

3. valaszolo vagyok

en miota szedem mar majdnem elmult osszes :)

haziorvostol kell kapjal receptet vagy mit es akk meg tod venni gyogyszertarban en valami Doxiciclin-tet szedek:)

2010. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg simán menj el bőrgyógyászhoz :D
2010. szept. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!