Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jó kezdő arcápolási rutin...

Jó kezdő arcápolási rutin lehet ez zsíros, mitesszeres bőrre? (18L)

Figyelt kérdés

Reggelente lemosó, nianciamide, fényvédő

Esténként tonik és hidratáló

Heti 2× szalicilsav használata

2 naponta Azelaic sav és C vitamin szérum használata?



2021. dec. 6. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
tonikot szerintem ne hasznalj, este en ugyanazt a lemosot hasznalom mint reggel (vagy olajos es utana a sima lemoso)
2021. dec. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tonikra gondolsz pontosan? Egy hidratáló, illatanyag és alkoholmentes formula teljesen jó lehet, pl. a Geek & Gorgeous liquid hydration, de ez csak egy kis plusz, enélkül is tökéletesen működik egy rutin.

Gondolom lemosót esténként is használnál. Ha sminkelsz próbáld ki a dupla tisztítást (első lépésben egy olajos lemosót vagy micellás vizet, második lépésben pedig a reggel is használt lemosódat használd). Egyébként reggel jó lehet a sima langyos vizes arcmosás is, ezt ki kell tapasztalni.

A többi jónak tűnik, még annyi, hogy én a C-vitamint reggel használnám, mivel erősíti a fényvédő hatását (a niacinamide-ot pedig este, elvileg a bőrödön nem okozhat gondot a két hatóanyag együttes használata, de jobb biztosra menni). A hatóanyagokat pedig semmiképpen se egyszerre vezesd be, először pár hétig csinálj egy alap rutint (lemosás, hidratálás, fényvédő), utána 2 hetente vagy havonta jöhet egy-egy új hatóanyag. Tudom, hogy túlóvatoskodásnak hangzik, de megéri türelmesnek lenni. :)

2021. dec. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2021. dec. 7. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!