Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak ,ha nagyon...

Mit csináljak ,ha nagyon pattanáos az arcom?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos az arcom , próbáltam már krémeket, "házi praktikákat" stb.. és semmi sem segített voltam már bőrgyógyásznál és annyival lezárta ,hogy "ez csak a tini korral jár " amivel nem is lenne baj ha már kb 2 éve nem lenne ugyanez az állapot.. tehát csak annyi,hogy nektek mi segített/ valami tanács?

2022. jan. 8. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Allergiás nem vagy véletlenül valamire?

Miket eszel? Mennyi vizet iszol egy nap?

2022. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nekem az segített, amikor elkezdtem kevesebb cukrot enni. Aztán elhagytam a szárító szappanokat, és az olcsó arctisztítókat, helyette pedig BHA hámlasztót és Niacinamidot kezdtem el használni. Nem mondom, hogy teljesen elmúltak a pattanásaim, de előtte tele volt a homlokom és az arcom is, most pedig már csak pár darab van az arcomon.
2022. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
4000 Ne D-vitamint kell szedni és hozzá 200mg szerves magnéziumot és 5000Ne A-vitamint, hogy maradéktalanul fel tudjon szívódni. Továbbá nem árt még 1200mg halolaj kapszula sem. Tavasztól őszig viszont sokat kell napozni, kint lenni a napon, de azért a leégést el kell kerülni.
2022. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
A pattanás ellen nem tudok tanácsot adni hogyan kezeld. Viszont azt tudom tanácsolni, hogy csináltass egy vérvételt (nagylabort). Előfordul, hogy a pattanásos és/vagy aknés bőr valaminek a tünete.
2022. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami segített:

Elhagytam a bőrradírt, az alkoholos lemosokat. Helyette Tindigo lemosot vagy a G&G Jelly Joker lemosót használom es Bioderma micellás vizet.

Egyik nap retinlos cucc estére, másnap szalicilsavas (Bha) hámlaszto. Időnként Ordinary szalicilsavas pakolás.

Nappalra Bioderma fényvédő és hidratáló krém.

Ezek segítségével havonta csak 1-2 pattanásom van a kritikus női napok idején, azt leszámítva semmi, pedig már mindent kipróbáltam. E mellé persze sok folyadék, egészséges táplálkozás, sport, vitaminok, de ezek önmagukban nem segítettek nekem. Ha olvasni akarsz a témában, akkor a Skinsmart oldalát es Instagramon az Okos szépség oldalt ajánlom.

2022. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam a kor segített…
2022. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy normális bőrgyógyász segített. Izotretinoin-t írt fel, a legdurvább eseteket rendbe teszi.
2022. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat..

Az első válaszolónak: nem vagyok alergiás semmire, hát sok zöldséget/gyümölcsöt,húsból eléggé keveset eszek , csipszeket nem igazán szoktam enni csokit is ritkán, a vízivás kicsit probléma nállam mivel kb 2-3 pohárnál nem iszom többet egy nap

2022. jan. 9. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!