Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » IPL szőrtelenítőt lehet-e...

IPL szőrtelenítőt lehet-e használni akkor ha gyantázás után vagy egy héttel 10 nappal ?

Figyelt kérdés
Ugye gyanta után 1-2 héttel már nő a szőr a bőr alatt de még nem jött felszínre. Érdemes ekkor villogtatni vagy jobb ha borotválok és utána ? Kinek mi a tapasztalata ! Köszönöm !
2022. jan. 14. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosra mennék és borotválkoznék előtte .
2022. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most van időd rá akkor csináld. Van annak olyan fénye tuti van amit így is elkap. Nekem az egész géppel sajnos az a tapasztalatom, hogy egy ideig lelkesen csináltam, aztán eredmény híjján ez a lelkesedés teljesen elhagyott, már nem is tudom mikor villogtattam utoljára, kb.másfél éve. Lehet ha azóta is folyamatosan használtam volna már nem lenne szőröm. De az is lehet, hogy továbbra sem történt volna semmi és hát nem két perc a művelet...
2022. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De mit gondolsz miért nem használt eléggé ? Esetleg túl világos a szőröd , vagy túl erős , vagy a bőröd kontrasztja kevésbé tér el ? Hány kezelést csináltál ?
2022. jan. 14. 16:44
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Pont akkoriban kaptam amikor nem voltam lebarnulva így azt gondolom a kontraszt megfelelő volt és minden egyéb is. Valahogy úgy volt, hogy egy Karácsony környékén kaptam és tavaszig tuti használtam mert azt képzeltem addigra már látványos eredménye lesz, de mivel nem így lett (max.1-2 szál tűnt el), motiváció hiányában abbahagytam. Talán ha kitartóbb vagyok... nem tudom lehet újra kezdem.
2022. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az IPl röviden úgy működik, hogy a benne lévő lámpa erős fényt bocsát ki, ami elnyelődik a szőrhagymában, felmelegíti és kipusztul.


Na már most a szőrhagymában benne kell lenni a szőszálnak (a bőr alatt), különben nem nyelődik el elég fény, nincs elég hő.

(ezért kell borotválni, mert a gyanta totál eltávolítja a szőrszálat)


A szőr színe ugyancsak fontos, hiszen a világos szőrben ugyancsak nem nyelődik el elég fény.


Akinél nem működik az IPL, annak 99%-ban nem elég sötét a szőrzete.

Hiába villogtatod, a fehérjék 42°C felett csapódnak ki, ha nem éri el ezt a hőmérsékletet a szőrhagyma, nem fogod "kikapcsolni".

2022. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok elolvastam a használati utasítást és a leírásban( Philips Lumea Prestige) az epilállt illetve gyantazott bőrre is lehet alkalmazni … nyilván nem frissen kezelt feluletről van szó hanem kb 15-2 hetes gyantazas amikor már a szőr növekszik de még látni nem látjuk mert nem jött ki a bőr felszínére. A bőr elnyeli így is úgy is a fényt és eljuttatja a még felszínre nem tőrt szőrszál hagymába és így tovább , a hatás mechanizmus ugyanaz . Annyi lehet a különbség hogy kicsit lassabb a folyamat , mondjuk 8 kezelés helyett 10-12 re is szükség lehet szükség szerint . :)
2022. jan. 19. 23:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!