Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a legjobb módszer arra,...

Mi a legjobb módszer arra, hogy úgy megtudjak borotválkozni hogy babapopsi sima legyen az arcom és ne legyen borosta nyomokban sem?

Figyelt kérdés

Nekem pengével valahogy nem sikerül…

Marad nagyon rövid borosta, ami szúr és már van hogy a bőrömet vakarom le a borotvával, de a szőrszál csak nem adja meg magát.


Olyan módszer kéne amivel nap mint nap nagyon simán tudnám tartani az arcomat…


Előre is köszi! 23/f



2022. febr. 5. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

"A legnagyobb különbség a patronos borotvákkal szemben az, hogy a hagyományos borotvát nem kell a bőrhöz nyomni. Ha rányomjuk, és erőt fejtünk ki, elvágjuk magunkat. Ha hagyjuk, hogy a borotva súlya terelje a pengét, akkor nem. Mindig a szőrszálak növekedésének irányával megegyezően húzzuk a borotvát, ez minden embernél más: érdemes egyszer néhány napos borostán tanulmányozni és megjegyezni, mert a borotvakrém alatt nem fogjuk látni. Ha elkészültünk, lehet menni még egy kört, de vigyünk fel előtte egy újabb réteg krémet, síkosítatlan bőrt soha ne borotváljunk. A pamacson bőven van elég akár négy-öt körre is.


Tökéletesen sima csak akkor lesz a bőr, ha a szőrszálak növekedésével ellenkező irányban borotváljuk. Ezt ne csináljuk első körben: fájdalomhoz és szőrtüszőgyulladáshoz vezet. Van, akinek a bőre a legjobb előkészítés és a leggondosabb ápolás ellenére sem viseli el az ellenirányú borotválást. Például az enyém. Túl lehet élni."


[link]

2022. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom penge alatt a binztonsági borotvád érted, nem a borotvakést. Az utóbbi a legjobb megoldás a tükörsima archoz, ahhoz viszont kell rutin és betonbiztos kéz. Szóval neked jobb megoldás a biztonsági. A pár ezer forintos szarok helyett vegyél egy minőségi fémet:


[link]


A szőr növekedéssel ellentétes irányban, tehát lentről felfelé használd, és MINDENKÉPP használj aftershavet, mert különben nem lesz kellemes.

2022. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Arc gyanta


Szőrtelenítőkrém


Vagy lézeres szőrtelenítés

2022. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


“szőr növekedéssel ellentétes irányban“


Akkor lehet, hogy azért tapasztalom, hogy hol lejön, hol nem, mert full göndör a szakállam?


Ezért is utálom…


A hajam az szőke és göndör.


Viszont a szakállam meg 3 színű, néhány szál szőke, szinte fehér, néhány sötét, szinte fekete… De van olyan is ami vöröses.


Nekem meg a szemem is gyenge, még szemüvegben is van hogy már full borotváltnak látom magam, de a tapintáskor érzem a borostát.


Ha meg kimegyek a napfényre és csinálok egy selfiet, majd ráközelítek az arcomra, már látom is…


Utálom ezt az egészet. Sokkal egyszerűbb lenne, hogyha normális és szép szakállat tudnék növeszteni, azzal nem kéne ennyit foglalkozni.


Na mind1 :D


Köszi a válaszokat mégegyszer…

Eddig 2 ezer forintos biztonsági borotvát használtam, amihez adtak több pengét is…


Akkor valószínűleg veszek egy drágábbat, meg egy jobb tükröt és lámpát a fürdőszobába, lehet az is segít.

2022. febr. 5. 15:36
 5/6 A kérdező kommentje:

#3. Létezik olyan szőrtelenítőkrém, ami egy férfi szakállát eltávolítja?


Ezt valahogy nem hiszem.


A gyanta az lehet, hogy jó megoldás lenne, a fájdalom ellenére is, de annak használatát profitól érdemes el tanulni, mert azért veszélyes is lehet…


Lézeresen azért nem szeretnék szőrteleníteni, mert véglegesen nem mondanék le a szakállról.

Ki tudja, hogy pár év múlva akarok e (annak ellenère hogy ronda).

2022. febr. 5. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak már kifejezetten férfiaknak szánt szőrtelenítőkrémek rossmannban láttam azok szerintem megbirkóznak vele.


A gyantától meg nem kell félni, annyira nem fáj mint sokan hiszik és sokáig kitart. Amikor én gyantáztam le a bajszom pl. Akkor vagy 2-3 hétig tuti nem volt vele semmi gondom.

2022. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!