Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász előtt meg kell mosni...

Fodrász előtt meg kell mosni a hajam?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, ezért naponta kell mossam. A kérdés az, hogy fodrász előtt meg kell mossam, vagy elég a "tegnap esti" hajmosással odamenni?

Tehát pl nekem van időpontom fodrászhoz este 6-ra, akkor én ilyen 3-4 óra felé (vagy aznap bármikor) meg kell mossam a hajam, vagy előtte nap este ahogy szoktam elég?

Kb 2-3 naponta zsírosodik annyira, hogy mosni kelljen, de én naponta mosom mert kellemetlen érzés.

Valaki azt mondja hogy ne, mert így könnyebb vágni, valaki meg azt mondja hogy mosd meg előtte, vagy majd ők úgyis megmossák hajvágás előtt.

27/F ha számít.



2022. febr. 6. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell megmosni, ő úgyis megfogja. Sokan mennek mosott hajjal, hogy spóroljanak ezen két fillért, de szerintem nem érdemes ezzel vacakolni.
2022. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megtiszteltem annyira a fodrászokat legalább annyival hogy mosott hajjal megyek el, jó szakma meg van aki örömét leli abban hogy elégedett a vendég és akár 2hetente költ 3500at is igazításra, de a valóságban nem egy tiszta tevékenység.

Ha ki van mosva és egyébként rendezett a haj, akkor jobban látja a haj karakterét, hogy nincs lelapulva összeállva, elfeküdve.


Barber ritkán mossa, pamaccsal levegővel megoldják

2022. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagnál nekem is jobban zsírosodik a hajam, de fodrász előtt azért nem szotkam megmosni. Előző nap este megmosom és az bőven vállalható másnap is. Egyszer volt olyan, hogy késő estére kaptam időpontot és előtte edzeni voltam, akkor azért nyilván megmostam én is.
2022. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb fodrász nem is vág frissen mosott hajat. Mármint ugy, hogy aznap van mosva és beugrasz egy szaraz vágásra.


Mondjuk én hosszú hajú nő vagyok, de igyekszem úgy időpontot foglalni, hogy egyébként is hajmosós napra essen a fodrászat, igy sporolok egy otthoni hajmosást.


Férfi esetben nincs tapasztalatom. Ha aznap ő megmossa akkor szerintem neked felesleges megmosnod előtte még egyszer. Elég ha előtte 1-2 nappal mosod meg.

2022. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért kérdeztem, mert ismerősöm fodrásznak tanult, és ő mondta, hogy jobb ha nincs megmosva, mert úgy könnyebb vele dolgozni.
2022. febr. 6. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Beállítani is könnyebb, mivel otthon te automatikusan nem azokat a termékeket fogod használni, amit ő profi helyekről beszerez. Másrészt a mosásod mehet a kukába, ha mondjuk pont fodrász előtt zselézed/lakkozod is, hiába frissen mosott.
2022. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#2: "Ha ki van mosva és egyébként rendezett a haj, akkor jobban látja a haj karakterét, hogy nincs lelapulva összeállva, elfeküdve."


Bár én nem értek hozzá, de én is így látom jobbnak, hogy előtte azért ha nem is 1 teljes nappal, de minimum aznap reggel (ha mondjuk esti időpontom van) megmosom mert akkor estig nem áll össze annyira, és jobban tudnak vele dolgozni (szerintem).

2022. febr. 6. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fodrászom nem szereti ha megmosom, mert állítólag a frissen mosott hajon nehezebben tapad a festék. Így nem is mosok előtte soha hajat.
2022. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem fodrásztól függ. Nekem unokatesóm vágja a hajamat, mindig szárazon. Nekem is hamar összeáll, így én is előtte szoktam megmosni, akkor jobban áll. Azt mondta, szárazon jobban látja, hogy milyen fazonú és honnan kell belőle vágni. 37/F
2022. febr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!