Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tiszta arcbőr? Hogyan?

Tiszta arcbőr? Hogyan?

Figyelt kérdés
Oda jutottam hogy 17 évesen már tele van az arcom pattanások utáni hegekkel, állandóan tele vagyok pattanásokkal és miteszerekkel. Lámpafényben láttam eddig csak az arcomat mert a furdőnkben nincs ablak, de mikor a tükröt a kezembe vettem s természetes fénynél megnéztem az arcomat.. valami undormány a pofám. Nemrég vettem észre a bajszomat is, mindjárt olyan mint egy férfinek. Ezt valami arra szolgáló kenőccsel szoktam eltávolítani. A gondok a hegekkel, pattanásokkal, miteszerekkel és fekete pontokkal (ezeket nem tudom hogy nevezik) vannak. És a bőröm is nagyon száraz néhol, rendesen hámlik és nagyon csúnya. Sajnos ez a genetikámmal jár egyrészt, másrészt meg nem is élek egészségesen. Mit kezdjek az arcbőrömmel? Mivel ápoljam?

2022. febr. 12. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Napi szinten csak kb. három ilyen kérdés van, ami pattanásos arcbőrre kér tanácsot, szerintem keress rá.
2022. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én száraz, miteszeres és heges arcra kérdeztem..
2022. febr. 12. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Először is menj el egy kozmetikushoz. Kitisztítja a bőröd, ad tanácsokat a további ápolására, és a bajuszkát is legyantázza, ha szeretnéd.
2022. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszönöm
2022. febr. 12. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Rossz ötlet a kozmetikus, ha tényleg annyira csúnya, akkor bőrgyógyász. Majd ír rá fel valamit. Nekem egy antibiotikumos oldat teljesen helyrehozta anno.
2022. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Először is tudni kéne az okát, mi miatt van ennyi gyulladt pattanásod és miteszered.

Lehet nem jó az arcápolási rutinod. Mindennap reggel este mosd át a bőröd arctisztítóval, hidratáld a bőröd krémmel, és használj Fényvédőt. A fényvedo azért is jó hogy lelassítsd az öregedést illetve hogy a napsugárzás hatására ne maradjanak meg a pattanás után maradt kis foltok. Ha ez az alap rutin megvan, akkor lehet használni niacinamid, retinol, c vitamin szérumot, szalicilsavat, agyagmaszkot. Ezek mind pattanás és miteszerekre jó.

Lehet az hogy belsőleg van probléma. Érdemes vérvételre menni, endokrinológushoz, fogorvoshoz, allergia tesztre.

Lehet táplálkozás miatt van. Próbáld meg minimalizálni a tejet, tejterméket. Ez nagyon sok embernél gyulladást okoz. Zsíros, nagyon fűszeres ételeket, cukrot, csokit kerüld. Sok folyadék, lehetőleg víz vagy gyógynövény tea. Sok gyümölcs, zöldség.

Lehet vitamin hiány is. Érdemes szedni A,B,C,D vitamint cinket és kollagént.

Hogyha semmi sem segít a bőrödön, akkor bőrgyógyász. Nekem krémet írt fel annak idején azokat még most is szoktam használni ha ki jön egy két pattanás. Nekem ami bevált az a zyndaclin, skinoren, effezel krém.

2022. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
De csajok, az oké, hogy "Hogyha semmi sem segít a bőrödön, akkor bőrgyógyász", ezzel egyet is értek, de a kérdező semmit nem próbált még, tehát nem tudja, segítene-e bármi is. Simán lehet, hogy könnyen helyrehozható lenne a bőre, ha nem baba szappannal mosná és testápolóval kenné (most nyilván csak mondtam valami random hülyeséget). Szóval szerintem meg a bőrgyógyász felesleges addig, amíg semmi az alatti szint nem lett még végigjárva a bőrápolásban. Persze, ha más nem hoz megoldást, akkor orvoshoz kell fordulni, de nem kell annak lennie a legelső lépésnek.
2022. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van hogy semmit nem próbáltam még. Mindössze annyi az "arcápolási rutinom" hogy reggel megmosom hidegvízzel szappan nélkül, csak úgy és kész, viszont nem tudom hogy mivel, hogyan kezdjem el.
2022. febr. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!