Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az mennyire rossz szokás, ha...

Az mennyire rossz szokás, ha reggel nem a zuhanyzás után csinálom az arctisztítást?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy szoktam meg, hogy reggel felkelés után rögtön megmosom az arcom arclemosóval, tonizálok,, krémezek, majd reggelizek, csinálok még néhány dolgot, majd zuhanyzok (hajat nem mosok). Az arctisztítás és a zuhanyzás között kb. fél óra telik el. Nem a legjobb módszer, de ennyi idő alatt talán beszívódik minden az arcomba. Vagy mindenképp a zuhanyzás után érdemes csinálni az arctisztítást?


Illetve ha az előző sorrendnél maradva, ha zuhanyzás után kicsit leöblítem az arcom is, azzal lemoshatom a fél órával azelőtt felvitt krém rétegét?



2022. márc. 3. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem túl hatékony, sokkal jobb lenne, ha átszoknál a zuhanyzás utáni arcápolási rutinra. Ha az felfrissít, ébredés után is megmoshatod vízzel, de a többit inkább csak később csináld.
2022. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtisztítottad már az arcod, akkor ne pacsáld össze újra zuhanyzás alatt és kész. Természetesen így lemosod a felkent krémet.
2022. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megcsináltad a komplett arcápolási rutint akkor utána miért mosol arcot megint? Ennek semmi értelme nincs. Vagy zuhanyzás után csináld meg, vagy zuhanyzáskor ne nyúlj az arcodhoz vízzel.
2022. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igaz, így nem túl jó, de ha úgy csinálom, hogy felkelés után komplett rutin, majd fél óra múlva zuhanyzás, de akkor már nem mosom meg az arcom? Fél óra alatt ugye beszívódik a hidratáló?
2022. márc. 3. 12:50
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Fél óra alatt ugye beszívódik a hidratáló?"

Van amelyik igen, van amelyik nem.


Nem értem, minek mosod meg újra az arcod. Zuhanyzáskor már ne piszkáld, ne vizezd be, és kész.

2022. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Zuhanyozz, de akkor az arcodhoz már ne nyúlj
2022. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, de néha jólesik hideg vízzel leöblíteni zuhanyzás után, de akkor nem fogom. Viszont ha nem is mosom meg direkt vízzel az arcom zuhanyzás után, a fürdőszobai pára és ilyenek miatt sem mosódhat le a krém, ugye?


Tudom, jobb lenne zuhanyzás után arcot mosni, szerintem át is fogok arra állni.

2022. márc. 3. 13:33
 8/11 A kérdező kommentje:

illetve ha ettől függetlenül fogot mosok úgy, hogy előtte valamikor megcsináltam az arcrutint, és fogmosás után meg szoktam mosni az állam vízzel (hogy eltüntessem a fogkrém maradványait), és eltelt valamennyi idő az arcmosás és fogmosás között, akkor nem moshatom le a krémet, ugye?

bocsi, ha hülyeséget kérdezek....

2022. márc. 3. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De, lemoshatod... Nem értem miért nem zuhanyzással kezdesz, közbe megtudod mosni az arcod, ha kiszállsz megmosod a fogad és utána az arcápolási rutin többi része.
2022. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos megszoktam, hogy rögtön arclemosóval kezdek, de tudom, hogy így nem a legjobb.
2022. márc. 3. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!