Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyi időközönként mossak hajat?

Mennyi időközönként mossak hajat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelenleg 7 naponta mosom a hajamat, ez mindig vasárnapra esik viszont péntek szombaton már csak összefogva tudom hordani, mivel akkor már elég zsíros. Gondolkodtam rajta, hogy akkor öt naponta mosnék hajat, de tegyük fel, hogy megmosom vasárnap este. Normál esetbe (mikor hét naponta mosok hajat) akkor ez a pénteki nap még tűrhető, viszont ha öt naponta mosnék akkor ugyanúgy be zsírosodna az utolsó 2-3 napra, vagy ugyanúgy bírná a 4-5 napot?

Elég kesze-kusza megfogalmazás, bocsi.

Ui.: gondolom sokakba felmerül a kérdés, hogy miért nem próbálom ki és majd meglátom. Tudom, hogy nagyon sokan küzdenek a zsíros hajjal (kettő-három naponta hajmosás) És nem szeretném “elrontani” ezt a “szerencsésségemet” hogy egy héten csak 1x kell hajat mosnom.



2022. márc. 30. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 5 naponta rendben van, nem lesz emiatt a 3. vagy 4. napon zsíros.
2022. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nézd...

Én minden nap mosom. Igaz, férfi vagyok, és zsíros a bőröm, a hajam meg rövid. Azt még kibírom,h masnaponta de ettől ritkább számomra egy büntetés.


Azt azért ne feledjük, hogy a zsíros hajnak nem csak a látványa előnytelen, hanem van neki egy szaga is.


A heti 1-nél gyakoribbat javasolnék. Az 5 naponta szerintem jó ötlet az első válaszolótol.

2022. márc. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogod ezzel elrontani, ha ugyanazzal fogod mosni, ugyanúgy az 5.napon lesz zsíros. De ha mégis ezt tapasztalnád, hogy emiatt hamarabb kezd, akkor egyszerűen visszaállsz a vasárnapira, a hajad is vissza fog! Tehát tényleg próba cseresznye! Különben nem kell ezt ilyen tűpontosan tartani. Lehet lesznek hetek amikor ugyanúgy csak vasárnap jutsz el odáig, hogy megmosd, viszont lehet lesz olyan, hogy éppen péntek este mennél valahova, így akkor megmosod. Én is igény szerint mosom elég tág időintervallumokban.
2022. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem inkább mielőtt sűrítenéd a hajmosást próbáld ki, hogy teafaolajat csepegtetsz a samponodba. A lassabban zsírosodásban segített még nekem az a hajmosó fejbőrmaszírozó akármi, ami kicsit úgy néz ki, mint egy fésű ( bocsi nem tudom mi a neve, remélem tudod mire gondolok). Esetleg még a dupla samponozás is segíthet. Örülj neki, hogy heti 1x mosod, ne rontsd el.
2022. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a heti egy kicsit kevés,pláne,ha városban laksz.Miért nem szerdán meg vasárnap mosod?
2022. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Azt hittem, hogy bunkó kommentek lesznek, de kellemeset csalódtam. Akkor átállok a heti 2 hajmosásra :)
2022. márc. 31. 21:35
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Lehet ám, hogy az 5 naponkénti is elég lenne. Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy engem ki és főleg MIÉRT pontozott le.


Ugyan azt javasoltam , mint az első válaszoló. Hogy van ez? 🙈

2022. márc. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte félve írom le de van más is rajtam kívül aki naponta mossa a haját (nő) ?


Sajnos 14-15 éves korom óta rászoktattam magam a mindennapos hajmosásra és azóta ez így is megy. 26 éves vagyok, nagyon egészséges szép hosszú a hajam, nagyon gyorsan nő viszont nekem ezáltal nagyon hamar is zsírosodik (másnap már válalhatatlan) illetve a bőröm is nagyon durván zsírosodik. Későbbiekben lesz ennek következménye? Ki fog hullani vagy mi?


Szerintetek ezt még vissza lehetne valahogy állítani?

2022. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
2022. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8as. Irigylem az idödet, es az energiadat amit a minden napos hajmosasra forditasz. En keptelen lennek, igy is 1 heten 1x mosok, de az masfel ora, a mosastol, szaritastol, a vasalasig komplett.

Nem egeszseges,hogy minden nap megmosod. Szokj le elöször,hogy minden masnap mosod csak meg, az elsö nap kiengedve, a masodik nap összefogva. Vagy hasznalj szarazsampont. Fujt be a hajtöveket, ezzel is kitolsz egy napot. Mar igy siman lehet 3 napod is hajmosas nelkül.

Vagy hetvegen, ha nem csinalsz semmit, nem mesz sehova.

En van mikor több tincsbe befonom, ejszaka ugy alszok, es reggelre hullamosan ebredek. Ezzel sem latni a lenyalt, zsiros, lapos hatast.

2022. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!