Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A niacinamide vagy a szalicils...

A niacinamide vagy a szalicilsav a jobb?

Figyelt kérdés
elég sok miteszerem illetve tág pórusom van, azt olvastam, hogy ezek jók lennének rá. Viszont nem tudom melyik a jobb, aki hasznàlja az egyiket vagy mindkettőt az mit ajánl, melyik éri meg jobban, melyik a hatásosabb? Illetve hogyan tudnám beilleszteni a napi rutinba? Jelenleg csak arclemosót, c vitamin szérumot, fényvédőt és hidratálót használok.

2022. ápr. 8. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Elsősorban fontos lenne tudni, hogy milyen típusú a bőröd? Ha sok a mitteszer, illetve tágak a pórusok, szerintem ésszerű lenne meglátogatni egy kozmetikust,aki segítene megállapítani a bőröd típusát, illetve elvégez egy megfelelő, szakszerű tisztítást.

A legjobb rutin ha kézmeleg vízzel mindig átmosod a bőrt, arctejjel eltávolítod a szennyeződéseket, majd utána egy megfelelő tonikkal visszaállítod az arcbőröd ideális pH értékét, ezt követően jöhet a szérum, utána pedig lezárásaként egy bőrtípusnak megfelelő krém.

Heti egy-két alkalommal jó ha alaposan átradírozod az arcbőrt, ez segít megszabadulni az elhalt hámsejtektől és a felgyülemlett szennyeződésektől is(sok variációt találsz otthon elkészíthető bőrradírra is, a célnak ezek is tökéletesen megfelelnek).

A pórusok tisztításához jó használni egy melytisztitó krémet (én a Solanie lipamin deep krém+gélt használom), ezt hatni hagyjuk kb 15percig, majd az arcot forró gőz fölé tartjuk ez a kettő együttesen, megfelelően megnyitja a pórusokat a tisztításhoz. Én a tulajdonképpeni tisztítást vákuummal végzem, de lehet kapni ú.n. komedópálcát is ami időigényesebb, de költséghatékonyabb megoldás. Figyelni kell arra, hogy a tisztítás után a pórusokat megfelelően lezárjuk egy erre a célra megfelelő krémmel(ugyancsak bőrtípusnak megfelelően), illetve arra, hogy egyszerre ne akarjunk minden mitteszertől megszabadulni, mert könnyen gyulladás alakulhat ki.

Ezenkívül fontos a megfelelő folyadékbevitel, az arc alapos tisztítása reggel és este egyaránt, ha sminkelsz, sose feküdj le anélkül, hogy lemosnád az arcod, és soha ne nyomkodd az arcod megfelelő előkészítés nélkül, mert a legtöbb esetben többet árthatsz vele a bőrönek, mint amennyire hasznos. És mégegyszer, első körben mindenképp ajánlom egy kozmetikus felkeresését a szakszerű tisztításhoz, ő személyre szabott kezelési útmutatót tud adni, illetve tanácsokkal is ellát.

Remélem tudtam segíteni:)

2022. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

A niacinamid kvázi egy vitamin a bha meg egy zsírban oldódó sav. Nem lehet őket ilyen formában egy lapon említeni.


A niacinamid olyan szempontból problémásabb lehet, hogy van akit kicsap, nem bírja a bőre. Bha-val ilyen nincs. Illetve mostanában olvastam és magamon is tapasztaltam, hogy fokozza az arc szorosodeset. Emiatt én váltottam azelainsavra.


Egyébként meg este lemosas után használhatod.

Ami még jó szokott lenni az agyagmaszk esetleg retinol.

2022. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Én a szalicilsavat használom.

Kevésbé gyakori az, amikor csak ront a helyzeten, de persze minden bőrtípusra más időközönként kell használni.

2022. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!