Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet eltüntetni a...

Hogy lehet eltüntetni a pattanások?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre pattanásosabb lett az arcom,ami miatt piros is a bőröm,nagyon zavar,mert tinédzser koromban sem volt ennyi pattanásom.Milyen termékeket tudnátok ajánlani,ami beválhat?Egyébként a T-zone enyhén zsíros a többi részén ha nem hidratálom száraz a bőröm.Jelenleg Mixa arclemosót használok érzékeny bőrre,reggel avonos cannabis-os arckrémet SPF 30,előtte garnier hialuronic aloe szérumot.Heti 1x bőrradír és arcmaszk oriflames ilyen zöld amit kifejezetten a T-zone zsírosabb részekre kell használni.Vettem a patikában cink pasztát,de nem tudom mennyire fog beválni,ezért érdekelne milyen termékekkel lehetne próbálkozni.

2022. ápr. 9. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Körömvirág krém szépen le tudja szárítani a pattikat, egyébként elég jól apolod a borod a leírásodból ítélve, így én nem ott keresnem a hibát ha csak nem valtottal mostanában valamilyen kozmetikumot , mivel írtad eddig nem voltak pattik !

Nekem meg ami bevált egy már egy hét után láttam a drasztikus javulást , az az élesztő, mindennap egy kicsit ettem reggel és este …. Nagyon rövid időn belül látványos javulást értem el vele , azóta is eszem , jót tesz a hajnak koromnek és a bőrnek is !


Kozmetikumokban sajnos nem vagyok jó támpont, én amit csak lehet házilag oldok meg

2022. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.A rendes friss élesztőt szoktad enni?
2022. ápr. 9. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a kocka élesztőből csipek le egy picit, akkorát mint egy borsó szem talán picit nagyobbat, reggel is és este is ! Hat az íze olyan amilyen, elején rosszul voltam tőle de ahogy láttam a pozitív hatást, egyre inkább megbaratkoztam vele !
2022. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is jó lenne kideríteni, hogy mi okozza most a pattanásaidat, mert hiába ápolod jól a bőröd, ha a kiváltó okát nem szünteted meg, akkor valamivel ugan jobb lesz, de teljesen nem fog elmúlni. Pl. az étkezéssel simán lehet összefüggésben, nekem mondjuk a tejtermékeket nem bírja a bőröm és attól mindig lesz pár, pedig tiniként nem volt vele problémám. Ez nem is olyan ritka dolog, szóval érdemes lehet megfigyelni, hogy nálad van-e hozzá köze. Ha sok olajos, zsíros dolgot eszel vagy túl sok édességet, az is lehet gond. Vagy ami teljesen más, hormonális probléma is lehet a háttérben.

Bőrápolás tekintetében pedig azt tudnám javasolni, hogy a bőrradírt ne használd, mert csak rosszabb lesz tőle. Alapból se jó, mert mikrosérüléseket okozhat, de a pattanásos bőrre kimondottan nem ajánlott, mivel irritálhatja. Jelenleg érzékeny a bőröd, érdemes eszerint is kezelni. Ami segíthet, az a kémiai hámlasztó és a retinol. Ezeknek olvass utána, mielőtt nekikezdesz, mert elég sok tudnivaló van, amit most nem részleteznék, mert tényleg hosszú lenne. Rengeteg jó leírást és videót találhatsz a témában.

2022. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak is a segítséget.
2022. ápr. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!