Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az iszappakolás tényleg jó...

Az iszappakolás tényleg jó striák ellen?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aha sav és retinol tud halványítani rajtuk, de eltűnni nem fognak, max lézeres/ipl (?) kezeléstől.
2022. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, de az Aloe Vera gél 90-100%-os (+ kókusz olaj) hatásos rá, csak hosszadalmas kezeléssel (2-3 hó, viszont az eredménye már egy havi kezelés után is látszik).
2022. ápr. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

2.-nak: biztosan nem hatásos sem az aloe, sem a kókuszolaj. A bőr alatt a kötőszövet reped meg, a krémek, kókuszolaj stb. nem hatolnak olyan mélyre, de ha olyan melyre tudnának hatolni, akkor sem tudnák “összeragasztani” a szakadásokat. Ha javulást tapasztal az ember, az aloe és kókuszolaj nélkül is bekövetkezne, mert a striák maguktól is halványulnak.

A tudomány jelenlegi állása szerint otthoni használatban csak az aha és a retinol hatásos, vagy a professzionális kezelések.

2022. ápr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"biztosan nem hatásos sem az aloe"


Nahát! Akkor az én bőröm biztos semmit nem tud - a tudomány mai állása szerint -, mert amikor nagy kiterjedésű (mellkas, has, comb) másod fokú égést kezeltem aloe-val, de közben striák is voltak a hasamon, és a combomon, akkor hetek múlva (az én meglepetésemre is) eltűntek a hatására. Az égésnek sem maradt maradandó nyoma - hála az égnek, meg a 98%-os Aloe Verának.

De te bizonyára jobban tudod.

Nekem mindenesetre bevált, bár nem arra kezdtem használni. A többi számomra lényegtelen.

2022. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!