Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek? Egy pattanást...

Mit tegyek? Egy pattanást elkapartam és nem akar gyógyulni. Többi lent

Figyelt kérdés
Elég nagy lett a seb körülötte a bőr kiszáradt és én voltam olyan h*lye, hogy a száraz bőrt lehúzigáltam így ott körülötte is vannak kis sebek. Nem érzek már benne semmit viszonylag lapos is, nem is fáj, de meleg a seb felszíne meg fehér (nem értem miért ilyen). Se a körülötte lévő bőr, se maga a seb nem akar gyógyulni. Gondoltam rá, hogy elmegyek vele sebészetre, de nem tudom, hogy ilyennel foglalkoznak e, feleslegesen meg nem szeretném rabolni senki idejét. Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 3. 10:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam rá eddig: sudocrem, betadine, bepanthen plus (amikor még nem volt sebes akneroxidot)
2022. máj. 3. 10:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje?

Normális, hogy nem múlik el rögtön. Az is normális, hogy ott láthatóan van rajta bőrréteg. Főleg, a hámosító krémektől.

Ha nem gyulladt, akkor el fog múlni, nem kell sebész. Fertőtlenítsd rendszeresen és ne piszkáld.

2022. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pénteken lett megpiszkálva és Szombat óta ilyen kiterjedt sebbé változott. Én szerintem még gyulladt, de hiába kenem rá a hámosítokat egyre rosszabb lesz nem akar javulni, legalább ha látnám bármi jelét, hogy javulni fog. Gyulladást próbáltam hideg borogatással levinni.

Köszönöm a válaszodat próbálok türelmes lenni, de sajnos olyan csúnya, hogy a házból se merek kilépni 😥

2022. máj. 3. 13:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Ó, hát ez még semmi, csak pár nap. Sajnos nem gyógyul olyan gyorsan. 1 hét tuti kell.
2022. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerinted jó az, ha sudocrem van rajta egész nap? Holnap még otthon vagyok utána sajnos muszáj mennem gyakorlatra

De tényleg az aggaszt a legjobban, hogy nem rendes piros belsejű seb 😓

2022. máj. 3. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szabadon hagynám napközben. Csak éjjelre kenném be.
2022. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaidat ❤️
2022. máj. 3. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Amik sebbé alakulnak, az nálam kb. két hét (újabb piszkálás nélkül) mire olyanná válik, hogy tudok rá feltűnés nélkül sminkelni, és több hónap, mire nyomtalanul eltűnik. Nem szabad piszkálni, akkor lehet 1-2 nap alatt elmúlt volna :)
2022. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem szabadna de sajnos ez nekem olyan kényszeres, mint másnak a köröm rágás nagyon nehezen bírom ki és vissza esek. Most is visszaestem annyi különbséggel, hogy most 3 pici sebet készítettem az arcomra, többi testrészemen is van de az nem érdekel 😅. Amúgy az én tapasztalatom is 2 hetet mutat 🥺
2022. jún. 15. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!