Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nekem már sohasem lesz szép...

Nekem már sohasem lesz szép hajam? Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

A létező összes problémával küszködöm:

-a végei szárazak, csapzottak, extrém-gyorsan letornek. Egy hónapja vágattam, 3-4 cm-t is. Még nem érkezett visszanőni, de már letört megint.

-a töve extrém-zsíros. Olyannyira, hogy legszívesebben minden nap mosnám, de csak 2-3 naponta szoktam. Mert van már elég baja. Pl ha vasárnap este kimosom, hétfőn még jó, de már látszik hogy nem olyan friss mint este, de keddre már brutál zsíros. Szárazsamponozom.


Hajmosásnál (nem mindig) de használok hajpakolást (fructis hair food)

Szoktam szárítani is, de használok hővedő sprayt, ha végeztem, akkor meg hajolajat.

Egy héten egyszer simitom is hővedő sprayyel. Mivel zsirosodik, gyakran össze fogom

Tudom hogy kerüljön kellene a hajszárítót, hajvasalót és a hajgumit. Régen kerültem, de akkor is ugyanúgy tört. De szégyellek olyan semmilyen hajjal megjelenni a munkahelyen, tényleg sehogy nem áll. Szerintem genetikailag ilyen k.ki a hajam. Sosem volt jobb.

Sőt régen házi hajpakolasokat is használtam, talán akkoriban jobban is nőtt,de külföldön itt a szállón ez nem olyan könnyen megoldható.

Most beszereztem egy hajvitamint is és várom a csodát.

Mit tehetnék, hogy végre egyszer hosszú, dús, egészséges hajam legyen mint sokaknak? Ami nem törik és nem kell minden nap mosni? Ez csak egy álom marad?



2022. máj. 8. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Először egy kivizsgálás.

Általános labor, pajzsmirigy mindenképpen. Esetleg góckutatas(fogászat, nőgyógyászat, fül-orr-gégész). Ha ezek megvannak és van valami elérés azt kezelni.


Illetve instán kövesd szofi's choice oldalát. Rengetegen tippet oszt meg.

2022. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben nem 3-4 cm-t kellene levágni belöle, hanem az egész töredezett részt, ami akár 15-20 cm is lehet. Ha nincs az egész eltávolítva, akkor semmi értelme a vagásnak, mert ha marad tördezett rész, akkor rovidesen megint nagyon csúnya lesz.

A másik, ami sokat segített nekem, az az olivaolaj: pár cseppet dörzsölj szét a tenyeteid között és ezzel símogasd végig a hajad alsó felét. Mosás elött meg bövebben kend be vele a hajadat - a felsö, zsírosodó rész kivételével - és hagyd rajta legalább fél órát, még jobb, ha egész éjjelre marad. Utána rendesen mosd, ahogy máskor is szoktad.

Ennek az az értelme, hogy a haj a tövénél zsírosodik, ezért (túl) gyakran lesz mosva, a közepe-vég meg egyre jobban kiszárad. Az olivaolaj ezt elözi meg, a természetes zsirtartalmat pótolja.

SOk évig szenvedtem én is azzal, hogy a hajam majd derékig ér, de a vállamnál már töredezett, ronda. Amióta ezt csinálom, azóta kb fél évenként vágatok max. 1-2 cm-t az aljából, a hossza megint megvan, csak nem töredezett, szálkás, hanem szép, egyenltes.

2022. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem azóta nem törik, mióta csináltatom a keratinos egyenesítést.

Nekem is nagyon zsíros, kétnaponta mosom, de ki sem szárad, szép fényes, a keratin feltölti. Sajnos a zsírossággal nem tudsz mit kezdeni, ez genetika (nekem 20 éve ilyen, már mindent kipróbáltam).

2022. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mint krónikusan zsíros hajú személy tudok válaszolni.


Nekem az volt a megoldás, hogy elfogadtam hogy a hajam zsíros, és kerestem olyan frizurákat, amiket zsíros hajjal is tudok hordani. Heti 2* mosok hajat, ez azt jelenti hogy heti 2 szép hajú napom van, a többin zsíros. (Ha naponta mosom, reggelre bezsírosodik.)

Ezek a frizurák többek között :


Szorosan hatrafesült lófarok

Szorosan hatrafesült konty a tarkón, választékkal

Koszorú fonat választékkal


+ Ezek virággal, szalaggal, csattal dekorált változatai.


Törni csak akkor tört a hajam, amikor 3* volt leszőkítve ugyanott.

2022. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell mindenben orvosi kivizsgálást látni, első?? Ilyen a haja és kész, valszeg semmi baja nincsen.
2022. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt!

Talán tényleg jobb lenne elfogadni, hogy a hajam zsíros és kész.

Az olíva olajat kipróbálom.

A keratint egyszer kipróbáltam, de megijedtem mikor megláttam, hogy mennyire törik. De mivel azelőtt is tört, lehet hogy csak bebeszélem magamnak hogy jobban letört. Talán csak jobban látszott mert egyenes volt.

Levagatni meg nem akarom jobban. Válltól kicsit hosszabb, sok evbe telt ilyenre is megnövelni, nem vagattathatome fülig

2022. máj. 10. 11:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!