Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért pöttyös sok nőnek a lába?

Miért pöttyös sok nőnek a lába?

Figyelt kérdés
Miért pöttyös sok nőnek a lábszára a szörnek tövénél? Szép csupasz lábszár de a szőr tő helyén piros pöttyök vannak?? Mitől van mit lehet tenni ellene?

2022. máj. 13. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor szokott ha epilálom. Engem is zavar. :(

De szeretem epilálni mert tartósabb mintha csak borotválnám.

2022. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

keratosis pilaris a neve, egy nagyon gyakori bőrbetegség, amit a rendszeres szőrtelenítés még látványosabbá tesz, jobban előhozza.


Konkrét megoldás nincs rá, lehet szépen enyhíteni ilyen-olyan tusfurdovel, testápolóval, szérumokkal, van rá elvileg valami spéci kezelés is, de teljesen nem tűnik el. Van akinek apró mitesszer szerűek is lesznek, nem csak pöttyök.

Nekem a revox szérum úgy tűnik beválik, ha bekenem, ideig óráig eltűnnek ezek a pöttyök, de nem örökre sajnos.

2022. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szőrtelenítés nélkül is olyan az egész lábam, ezért is járok nyáron is hosszúban...
2022. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pöttyös. Vastag, erős szőr van a lábamon, ha borotválom feketén pöttyös, ha gyantázom, epilálom piros pöttyök vannak.
2022. máj. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak akkor olyan, ha epilálom vagy gyantázom. Ilyenkor 2-3 napig piros és kellemetlen érzés. Inkább más szörtelenítési módszereket használok, ne legyek már eper :D
2022. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én bőröm annyira vékony és sápadt, hogy még az üres szőrtüszők is átlátszanak gyantázás után. Epilálás után mindegyik begyullad, borotválás esetén pedig messzire rikítanak a bőr alatt a vastag, sötét tövek. A szakszerű, aprólékos nyúzáson kívül nincs más megoldás.
2022. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon erős a szőr a lábamon,ha borotválom a fekete pöttyök látszanak,ha gyantázva van,pirosan pöttyös. Mire elmúlik a piros pötty,jön a fekete,mert akkorra kezd kinőni. Ha lebarnulok,kevésbé látszik
2022. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a szőr miatt. Ha nem szedném le, nem lenne pötty.
2022. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Majomhimlősek :-D
2022. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!