Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan ápoljam a festett...

Hogyan ápoljam a festett szőke hajam, ha csikirog a vége a szárazságtól?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lett befestve. 2-3 árnyalatot szívtak csak le, de eleve száraz hullámos, borzos hajam van. Csak akkor még nem figyeltem igazán oda az ápolására, elvoltam vele. Viszont most nagyon száraz és kicsit töredezett is a vége. Kb hetente mosom, hajpakolást szoktam tenni rá, de szilikonos, az a baj? Egyébként meg kókuszolajjal szoktam sokszor kenni a végét, de attól sem lesz hidratált.

Nektek mi vált be (nem aranyáron)?



2022. máj. 15. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy hajpakolást használsz, de nem biztos, hogy jól. A pakolást samponozás után kell 15 percig rajta hagyni majd utána balzsamozni és 3 percig rajta hagyni.

Nem a szilikon a baj.

Használsz hajvégápoló termékeket a hajmosások közt? Ha nagyon száraz akár naponta is kenegetheted vele.

Hajvégápolók amik jók és olcsóak: Elseve no hair cut krém, Langhair mächen olaj, Garniel fructis hajszérum, Elseve hiarulonos spray

Megszárítod a hajad? Valójában az a jobb, ha igen, de alacsony fokozaton és hővédő sprayel (a no hair cut krém hővédős is).

2022. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Úgy szoktam, hogy száraz, töredezett hajra való sampon, ami nem agresszív. Az elsőre fel sem habzik nagyon, leginkza tövét mosom, a végeket nem is akarom kiszárítani vele. Másodjára az egészet átmosom vele, vagy egy kíméletes hamvasító samponnal. Aztán jön a hajpakolás, kb 5 percig hagyom fent. Azt teljesen kimosom. Nedvesen kifésülöm a hajam, aztán hagyom megszáradni jó időben (nem a napon). Néha kicsit felfelé nyomogatom, mint a cgm-ben, vagy ha már majdnem teljesen száraz, befonom és úgy alszom el.

Kókuszolajat naponta, kétnaponta használok picit a végekre, illetve a hátsó felső, eléggé roncsolódott, száraz tincsekre. Az festés előtt is valamiért olyan volt,ami a fejtetőmről indul.

Jól látszik, hogy elöl és oldalt egész szépen be tud hullámosodni magától is, ha levegőn szárad, de hátul nagyon borzos lesz, azért fonom inkább, hogy az is összeálljon hullámos tincsekbe. Az alsó rétegek is sokkal pihábbak, hidratáltak a szőke tincsek is, csak a felső része csúnya nagyon. Egyszer vágta egy fodrász emiatt lépcsőzetesre, de nem lett jobb, nem szerettem azt a fazont, és ugyanúgy szállt. Annak a pár tincsnek az egész hossza kuka, csak hát mivel legtöbbször kibontva hordom a lapocka aljáig erő hajam, az látszik folyton.

2022. máj. 15. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Nedves hajjal nem jó aludni mert sokkal sérülékenyebb és megduzzadnak a szálak a víztől.

Pakolás után akkor nem használsz balzsamot? Mert az nem jó úgy nem símulnak vissza a hajad lemezkéi és sokkal sérülékenyebb úgy.

A szőkített haj sosem lesz olyan egészséges, mint a természetes, de azért, ha jól ápolod nem lesz szénakazal.

2022. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hittem, a pakolás és a balzsam egy funkciót lát el, csak az előbbi gazdagabban ápol. Összetevőkre nagyon hasonlóak. A balzsamot is ki kell mosni a végén. De akkor megpróbálom.

Ezt a vizes hajjal alvást pedig jó hogy mondod, lehet, a párna anyaga dörzsölte ki azokat a tincseket. Köszönöm a tippeket.

2022. máj. 15. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem, balzsamot mindig használni kell, pakolás az csak egy plusz ápolás, de nem kötelező elem.

Nézd meg instán a Szofischoice oldalt, segíthet a tudatos hajápolásban. Facebook csoportok is vannak tudatos hajápolás témában.

2022. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1.lepes: sampon, ez megnyitja a haj külső szerkezetét.

2.lépés: maszk, bejutnak a tápanyagok a hajba.

3.lépés: balzsam, ami lezárja a haj külső szerkezetét.

2022. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!