Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami alternatív megoldás...

Van valami alternatív megoldás a hagyományos borotva helyett, ami ugyanolyan simaságot biztosít az arcnak?

Figyelt kérdés
Próbáltam elektromos borotvákat, mind csak rövidre vágja, nem lesz olyan szép sima, mint a hagyományossal. Az a bajom a hagyományossal, hogy gyakran kipattogzik tőle a bőröm, ráadásul emiatt van, hogy várnom kell pár napot a következő borotválkozással.

2022. máj. 20. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az irritációt a bőrön végigcsúszó penge okozza tehát teljesen mindegy melyik borotvát használod.
2022. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Korábban 3 és 5 pengés Gilette borotvát használtam, sosem volt tökéletesen sima. Arról nem beszélve, hogy a fej rohadt drága és nem környezetbarát. Elektromosat nem próbáltam, de nem is tudok a hagyományosnál jobb alternatívát. A gyenge modern borotvák után váltottam hagyományosra. Ettől simább v3leményem szerint nem lesz semmivel. Azt tudom javasolni, hogy jó minőségű pengét rakj bele, illetve jó minőségű borotvahabot/zselét/szappant használj. Hagyni kell kicsit dolgozni az anyagot (1 perc) és akkor jobb. De ajánlani tudom a jó minőségű borotvaszappanokat, jobban csúszik rajta a penge, mint mondjuk zselén (tapasztalat). A pozitív hatásairól nem is beszélve. Illetve borotválkozás után érdemes trimsót használni.
2022. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha az 5 pengéstől kipattogzik, akkor az 1 pengéstől még durvább lesz a helyzet. Egyszerű fizika: csökkented a felületet, akkor nő a nyomás (és vele az irritáció)
2022. máj. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

3-as... A hagyományos borotva nem fekszik fel kisebb felületen. Nézd meg a kialakítását és használat közbeni dőlését. Hagyományos borotva nem a shavette késsel egyenlő. Szimplán a penge mennyisége változik a hagyományos és a mai biztonsági borotva közt. Borotválkozáskor nem szerencsés a bőrre rányomni, főleg hagyományosnál. Nem attól vág simán, hogy rányomják, hanem a kialakításból fakadóan, penge élességén és a bőrfelület síkosságán. Az 5 pengés pedig jobban irritálja a bőrt, értelem szerűen 5 penge vág, több a "karcoló" felület, akár többször is át kell menni egy adott helyen, mert eltömődik és nehezen mosható ki (tökéletesre soha). Irritációt a letapadás okozza, hogy a borotva a csupasz bőrrel találkozik, mintha fém a fémen csúszna. Ezért kell olaj a fémek közt, a bőrhöz pedig megfelelő minőségű és bőrtípushoz való síkosító anyag.

Kedves kérdező, lehet kapni külön érzékeny bőrre való borotvaszappant, mindenképp kipróbálnám, vannak olcsón is jó minőségű termékek, nem veszítesz a próbával sokat. Szappan tisztítja az arcbőrt, hidratálja a síkosítás mellett. Trimsó pedig fertőtleníti és a sebeket összehúzza, vérzést csillapítja.

2022. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"Szimplán a penge mennyisége változik a hagyományos és a mai biztonsági borotva közt."


Ez óriási különbség. A "mai" biztonsági borotva kb. 100 éves, minden szempontból túlhaladott találmány.


"Borotválkozáskor nem szerencsés a bőrre rányomni, főleg hagyományosnál."


Hát akkor? Elég csak lebegtetni felette?


"Irritációt a letapadás okozza, hogy a borotva a csupasz bőrrel találkozik, mintha fém a fémen csúszna."


Ezt úgy írod, mintha nem használna mindenki valami habot, krémet.



Ha nem hiszed el, hogy a kisebb felületen nagyobb a nyomás, akkor szaladj egy kört tűsarkúban a homokban és megtudod.


Már többször beírkáltad a hülyeségeidet, leállhatnál.

2022. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Gillette Blue 3-at használok hab, víz meg minden nélkül, szárazon. Amíg élesek a pengék, addig tükörsimára meg lehet csinálni. De gondolom ez még jobban irritálna, nekem is csak azért működik, mert nagyon ritka a szőrzetem, meg csak a szám felett, alatt és az államon nő.
2022. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!