Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Uj fodrászom lett, és hajmosás...

Uj fodrászom lett, és hajmosás után ecettel öblítette ki mondván jót tesz viszont ez rettentöen égett csípett. Normális ez ettöl nem hullhat a hajam ill a fejbörnek nem rossz?

Figyelt kérdés
Uj fodrászom lett mert akihez korábban jártam elment gyesre. Vágás mosásra mentem hozzá. A mosás viszont más volt mint korábban. Megmosott egy bio samponnal 2x majd a második utan mondta kicsit kiöblít ecettel mert mondta hogy kicsit lerakódáos a fejböröm amit az ecet szépen levisz. Mikor elkezdte önteni az ecetet az olyan szintem elkezdett csípni hogy alig birtam a hangomat visszafogni ne hajjgassak, mikor felszisszentem megkerdezte a hölgy hogy ennyire csip. Mikor válaszoltam hogy nagyon csip mondta hogy ez igy normális es hogy kene még egy adag. Persze mondtam hogy nem szeretném. Nektek volt ilyenbe részetek. Szerintetek ez tényleg jót tesz?

2022. júl. 27. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Anno amikor korpásodott a hajam vagy a motorozás után is korpásodott akkor atmostam ecettel és helyrehozta. Nem kellene csípnia. Akkor sebes a fejbőröd de alapból nem csíphat. Szoktam a lábamat is ectes vizben aztatni az sem csíp. Hajamat is atmosom akkor sem csip csak ha a szemembe kerül.
2022. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát nekem rettentően csípett. Ilyen extra égős csípős érzés. Anyum szerint az jó így de nekem nagyon kellemetlen volt.

2022. júl. 27. 11:17
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is használtam már ecetet a korpás hajamra és nem csípett, ha nem sebes a fejbőr akkor nem is szabad csípnie!

Amúgy az ecet jót tesz a hajnak, szóval abban igaza van a fodrásznak, de az nagyon nem normális, hogy csíp.

2022. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem ilyen foltokban kicsit felmaródott és lerakódásos(van hogy vakarom) . Nyáron már máskor is volt ilyen. Korábbi fordrászom egy nagyobb fodrászmárka öblítö oldatával kezelte. Kicsit az is csípett hüsített de nem volt fele ennyire sem rossz.
2022. júl. 27. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

Banyek. Te fizetsz a fodrásznak egy szolgáltatásért.


Azért mész oda, hogy úgy csinálja meg a hajad és ahogy, ahogyan te kéred. Én mindig szólok: ha túl forró a víz, ha túl közel tartja a hajszárítót és éget, ha olyan habot akar rákenni a fejemre, amit nem is kértem.


Én ezért fizetek.


Ha neked fáj közben az ecetezés, akkor tessék szólni, hogy csíp és nem jó, hagyja abba. Akkor is, ha 16 éves vagy. Nem azért járunk fodrászhoz, kozmetikushoz, manikűrre, hogy egy valag pénzért szenvedjünk.

2022. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha igazán profi lenne és látta volna, hogy sérült a fejbőröd el se kezdi a hajadat, hanem elküld orvoshoz.
2022. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
ezt ki kell próbálnom
2022. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Ecetes vizet én is használok, tényleg jót tesz, sosem okozott gondot. Szerintem max akkor okozhatna gondot ha töményen önti rá és sokáig rajta marad
2022. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Én is arra tudok gondolni, mint a többiek, hogy sérült a fejbőröd.


Valamit találnod kell erre, hogy ne korpásodjon, ne viszkessen. Bőrgyógyász, vagy hajklinikák.

Lehetséges, hogy valamilyen ételintoleranciád van, azok is tudnak zsírosodást okozni.

2022. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ecet illékony, nem szabadna neki sokst rajta maradni.


A sebes fejbőr lesz a ludas, ezt a fodrász mondjuk nem feltétlen látja azonnal, dús hajban simán akard annyi mikrosérülés ami amíg hosszú, nem látszik, hacsak a választékodban van.



De ha érzékeny a fejbőröd, te is szólhattál volna, nem fog centiről centire végigkurkászni mosás előtt.

5, te nem tudom mit szólnál, hogyha nekiállna töviről hegyire átnézni a hajadat,mondván hátha sebes vagy tetves vagy vagy valami trópusi parazita petézett-e bele a fejedbe, mert milyen az már?!


Szerintem kultúr ember ha ilyesmivel küzd, előre szól.

Ez kb olyan, mintha a körmöshöz állítanák oda, hogy az egyiket levertem és lila, a másik meg gombás, de ugye nem baj?

2022. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!