Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sampont ajánlanátok nekem?

Milyen sampont ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Tinédzser korom óta bajlódom a hajammal. Már ritkábban, de néha egy korpás szerű réteg alakul ki és emiatt érzek "dudorokat", amit könnyedén le lehet kaparni. Ha beletúrok a hajamba ömlik belőle a korpa mint a hóesés. A másik nagy ellenségem a haj zsírosodása.

Most Neutrogena T/Gel-t használok rá, mivel zsírosodni is szokott minden másnap. 2 naponta kell minimum mosnom emiatt a hajam hogy frissnek hasson. De másodnap már kevésbé friss.

Sensun Blue sampont használok kb heti 2. Ezt a barberem ajánotta. Ezzel valamennyire szintet tartom a korpásodást. Elég drága volt, de megérte, és sokáig kifogja bírni, mert csak 1 kis cseppet viszek fel nedves hajra.

Zsírosodás ellen mi lenne a legcélszerűbb sampon?

Az 1-2 naponta hajat mosni nem egészséges a fejbőrnek. Valakinek több napig se kell szinte hajat mosnia.

Esetleg belső dolog válthatja ki ezt a zsírosodást/korpásodást? Rossz fogak, helytelen étkezés, mozgáshiánya?



2022. júl. 30. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A korpásodással, ha nagy mértékű orvoshoz is lehet fordulni.
2022. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp bőrgyógyászhoz menj, ő meg mondja mi a gond és az alapján kapsz rá sampont, cseppet stb. Leírásod alapján kicsit komolyabb a gond, mint pár szem korpa.
2022. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm és rokonom is van akik szenvedtek a korpa miatt. Tesómnak és az exemnek a nisoral sampon segített, bőrgyógyász írta fel nekik, vagyis javasolta hogy használják azt, és el is mulasztotta. Azért keress fel egy bőrgyógyászt szerintem is.
2022. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nizoralt is használtam. Eleinte bevált de mintha utána már kevésbé hatott volna.
2022. júl. 31. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Fuu ez a T gel valami eszmeletlenul borzalmas, csereld le, szerintem ettol van ilyen rossz allapotban a fejborod. En csak enyhe korpasodas miatt kezdtem el hasznalni, hat a vegere sebesre vakartam a fejem es sokkal rosszabb lett a helyzet.



Ami nekem bevalt amugy, az a bioderma Node K. Nagyon szepen rendbe rakta a fejborom, a zsirosodason is segitett. Nem olcso, de kb 2 flakont hasznaltam el belole, aztan le tudtam valtani, mert mar nem kellett.

2022. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!