Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az igaz, hogy a drogériás...

Az igaz, hogy a drogériás arcápolók nem tesznek jót?

Figyelt kérdés
Elkezdtem járni kozmetikushoz, mert nagyon pattanásos az arcom. Eddig garnier fekete szappanját használtam, vmint niveát. Azt mondta, hogy semmi arcápolót ne vegyek a drogériában, mert az összes csak rosszat tesz az arcnak. Felírt nekem egy ilcsis tonikot és krémet, ami megjegyzem, rohadt drága. És persze nála vegyem meg, ne rendeljem. Tényleg nem jók ezek a drogériás arcápolók, vagy csak azért mondta, hogy költsem nála a pénzem???

2022. aug. 11. 17:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem: A tonikból 125 ml. 5000 Ft. A krémet nem tudom, mert mindig kis dobozba adja, nem az ilcsisbe. Eddig a drogériában tonikot, 300 ml-set vettem 1500 Ft-ért...
2022. aug. 11. 17:37
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mind, ott is lehet olyat venni, aminek teljesen jó az összetevőlistája és hatékony is. Az viszont igaz, hogy drogériás termékben vannak olyan összetevők, amik nem annyira jók a bőrödnek, de ha megtanulod mire kell figyelni, ott is tudsz venni dolgokat sokkal kedvezőbb áron.

Nyilván azokat ajánlja, mert abból neki is van pénze, de ez nem jelenti, hogy valóban az a legjobb számodra.

2022. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Melyek azok az összetevők, amikre különösen figyelni kell, hogy ne legyen benne?
2022. aug. 11. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyian foglalkoznak arcapolassal. Instan okosszepseg, skinsbyvivi.

Fb-n tudatos bőrápolók klubbja.

Skinsmart.hu.


Ha elkezded olvasgatni őket, akkor ki fog alakulni egy kép, hogy mi kell neked.

2022. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és én is azt tudom neked ajánlani, hogy olvasgass a témában (de youtube-on is találsz ilyen témájú videókat, ha az jobb), mert ez nem olyan, amit pár mondatban össze lehet foglalni. Ráadásul nem mindenki bőre ugyanolyan, így nem lehet azt mondani, hogy egy termék milyen jó, ha nekem bevállt, neked is be fog és fordítva.

Van pár dolog, amire érdemes figyelni, hogy ne legyen az összetevőlistán, de az is egyéni, hogy kinek mennyire érzékeny ezekre a bőre. Ilyen az alkohol (alcohol denat., főleg ha az összetevőlista eleje felé van), parfüm és egyéb illatanyagok (lemosónál nem gond, mert az nem sokáig van a bőrödön és ha nem vagy rá érzékeny, az se gond, ha 1-1 illatosított dolgot használsz, csak legalább ne legyen benne sok és jobb minimalizálni ezeket). Ezeken kívül van elég sok olyan dolog, ami potenciálisan irritáló lehet, de ezeket nem kell tudni fejből. Jó tipp, hogy nézd meg a terméket krémmánián és ott nem csak véleméyneket tudsz olvasni róla, de fel vannak töltve az összetevőlisták és színekkel jelölve is vannak, így könnyű átfutni, hogy mi az, ami problémás lehet (az a piros). Azt is megtalálod, ha valami komendogén (könnyen pattanásokat okozhat) és egyesével meg is tudod nézni az összetevőket, amik érdekelnek, hogy azok pontosan mik is.


Azon kívül, hogy az alkohol és az illatanyag gyakori a drogériás termékekben, még azzal szokott probléma lenni, hogy a marketingre mennek. Pl. rá van írva a csomagolásra jól láthatóan, hogy van benne valami épp felkapott összetevő, ami milyen jó a bőrnek, de ha jobban megnézed, akkor kiderül, hogy valóban van benne, de elenyésző mennyiség. Ettől még nem lesz rossz, csak megtévesztő és ha ki akarod próbálni azt az adott összetevőt, akkor ne ilyeneket vegyél.

2022. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Veheted drogériában is, csak nézd meg mi van benne.


Van a youtube-on a "TP makeup - smink és bőrápolás" csatorna, neki van egy Dm-es bevásárlós videója, megmutogatja melyik termékek jók.

2022. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Okos szépség TP makeup skinbyvivi és egyéb insta oldalak +1 értsd meg mi mire jó, és akkor nem arról fog szólni a dolog hogy ilcsi vagy nivea


de lehet kezd a skinsmart.hu-n ott jól rendszerezettek a cikkek, aztán hagyd hogy az insta oldalak lassna adagolják.


Alapvetően a sima alkoholok pl problémásak, illetve a parfümök, sokakat az illoolajok is kicsapnak...a drogériás dolgokat azért sozkták démonizálni mert sokban vannak ilyen összetevők,a nivea is rengeteget illatosít, és a 6 faktoros kamu biztonságérzetet ado napolajról ne is beszéljünk.


Igazából egy jó arcra való Nem szappant kéne szerezni a tisztításhoz, és egy illatmentes hidratáló összetevőkben gazdag esetleg nyugtató összetevőket is tartalmazó krémet, pl hialuronsav pantenol, cica, glicerin...


Reggelre legyen egy jó naptejed amit minden nap felkensz, ez a legfontosabb része a tudatos bőrápolásnak...


és pattanásokra retinolt, vagy ha tudsz szerezni akkor tretinoint javasolnék, a menarini gél nekem nagoyn bejött...

2022. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!