Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet ennyi halott...

Hogy lehet ennyi halott hajam? Mármint, egy halott hajnak simán csak ki kéne hullania, gondolom. Na az én hajam maga a káosz. Többit lent:

Figyelt kérdés
Jó sok hajam van, Minden szál másfelé néz, mégis begöndörödnek, és csomókat is összefúj a szél, összehoz az évtizedes öltözködés meg miegymás. Tehát azok a hajszálaim, melyek már a koponyámból kitépődtek, afféle potyautasként még akár hetekig, vagy talán ÉVEKIG is ott tengődnek tovább a fejemen, valahogy odacsomózódva még élő hajszálakhoz. Na de nem egy ilyen ritka eset van! Múltkor feltérképeztem a hajamat, és valóságos kriptákat leltem fel. Régen halott, de még valahogy odaragadt/gubancolódott formájában nyakamat továbbra is le-lehúzó lehanyatlott keratin démonok.. Ha csak óvatosan következtetek: szerintem az én egész hajamnak kb a 20%-a már csak halott haj, csak össze van tekeredve az élőkkel, és ezek tartják. Ritkán fésülködök emiatt, mert minden fésülködés után csak úgy szakadnak kifele a begubancolódott hajzombik, ami addig nem is lenne baj, amíg nem tépődik ki vele egyszerre rendszeresen normális élő haj is. Úgyhogy hiába is próbálok fésülködni, így nemhogy megtisztítom hajzuhatagomat a nem kívánatos potyautasokkal, de egyenesen a fésűhordozók sötét nekromantájává lépek elő, és csak termelem, csak termelem az újabb zombihajakat, az által, hogy tépem, csak tépem még az egészséges hajakat is kifele. Mit tudok hát tenni? Fogadjam el hajam nekromanta voltát, s éljek tovább halott hajakkal? Vagy drasztikus tarra nyírással számoltatnám fel az összes kriptát? Ez utóbbit nem igen akarnám.

2022. aug. 15. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden haj halott eleve. A haj nem él, csak a hajhagyma.


2. Naponta fésű, és 2 naponta hajmosás.


3. A haj hullása természetes folyamat. Baj akkor van, ha nem nő új helyette.

2022. aug. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig érdemes lenne fésülni. Hisz te is látod, hogy ez így nem jó.
2022. aug. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Írtam is, azért nem jó fésülködni, mert a halott hajak rá vannak tekeredve az élőkre. Mintha egy gyomot ki akarnál tépni, de a gyökere össze van fonódva a virágéval is, és így a gyommal együtt jön a virág is. Valami olyan sampon kéne, vagy nem is tudom mi, ami szétválasztja az élő hajat a már letépettől. Tudom, a legtöbb ember haja egyenes, így fésülni is könnyű, az enyém eléggé kusza. Alulról lefele haladva egyre göndörödik.
2022. aug. 15. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem fodrásztól tudsz segítséget kérni, de mindenképp professzionális termékeket ajánlok neked, fodrászkelléskesben tudod ezeket beszerezni.

Amúgy irtó jól írsz, tetszett, a kifejtés :) érződik, hogy sokat olvasol.

2022. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát göndör hajad van, ami könnyen gubancolódik.

Szerintem olvass utána a göndör haj ápolásának.

Kezdetnek csak annyit, hogy az ilyen típusú hajat álltalában vizesen, mosás után szokták kifésülni.

Nekem is volt egy időben hasonló hajam (nekem nem olyan durván göndör, csak hullámos volt és göndörre szárítottam be), azt kizárólag hajmosás után fésültem ki mindig, szárazon soha: ha szárazon fésülöd, szétjönnek a fürtök és még kócosabb lesz a végeredmény, mint volt.

Tehát hajmosás után telenyomtam hajápoló tejjel, amit a kezemmel igyekeztem kb egyenletesen eloszlatni. Ezután eligazgattam a hajamat az alválasztó vonal mentén. Majd két oldalt a kezemmel fogtam meg egy-egy maréknyi hajat, és óvatosan, hajkefével, alulról felfelé kezdtem el kibontani a gubancokat. Amikor már az aljával megvoltam és nagyjából gubancmentes volt, akkor elengedtem, és közvetlenül a fejltetőmél is kibontottam.

Miután vizesen kifésültem, álltalában valamilyen hajvégápoló szérumot kentem a hajvégeimre, esetleg még egy kis balzsamot fújtam rá, fésüvel eloszlattam.

Azt követően szárítottam a fejtetőmre, hogy ne csak szimplán hullámos, de göndör is legyen. Ha neked alapból is az, akkor ilyen melegben esetleg elég lehet, ha csak finoman egy törölközővel felitatod (ne dörzsöld, mert az roncsolja a hajszálakat, csak itatgasd) és aztán hagyhatod magától is megszáradni.

Én akkor úgy aludtam, hogy a fejtetőmre gyűrtem a hajamat, és egy nagyobb, kissé kinyúlt hajgumit egyszer teljesen,e gyszer pedig félig húztam át rajta, így nem kócolódott nagyon össze, és 3-4 napig kitartott a következő mosásig.

Mostanában már inkább fonni szoktam, főleg praktikus így nyáron, mert kevésbé melegít és szintén nem kócolódik.

És ahogyan fent is írták, a fodrász is biztos jó tanácsokat adhat! Ha valóban ennyire kezelhetetlenül sűrű a hajad, lehet jobban tudnád ápolni, ha kicsit "lelritkítana": nem borotvával nyilván, hanem volt pl. egy idő, amikor nagyon divatos volt "fokozatosra", "téppetre" vágatni a hajat.

2022. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vágasd rövidebbre és fésültesd ki rendesen egy fodrásszal. Kérj tanácsot tőle is, meg akár bőrgyógyásztól is, hogy ha végre egyenesbe jössz a göndör hajaddal, akkor hogyan tartsd fenn az állapotot. :) Biztos szép amúgy. :)
2022. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!