Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy kevésbé...

Mit tegyek, hogy kevésbé töredezzenek a festett hajvégeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A sötétszőke/világosbarna, hullámos hajam 1x volt szőkére festve fodrász által, ezelőtt 2 éve. Ekkor a mell alá érő hajam levágattam vállig érőre. Azóta nem sikerül megnövesztenem, csak maximum épphogy mellig. Hiába próbálkozom (régebben többször is volt mell alá érő hajam).

2020ban borzasztó állapotba került a hajam, a covid, a #vashiány, gyulladás, illetve rossz mentális egészség miatt. Azóta orvosoltam ezeket.

Még maradt #festett szőke rész akkorról, ami nagyon törik, mitől lehet?

Mostanában mindig 3 havonta jártam vágatni, ám a fodrásznőm a kért 1-2 cm helyett mindig levágott 7-10et... amiből elegem lett.

Most észrevettem, hogy megint vannak #töredezett részek, főleg elől, pedig ezelőtt 1 hónapja vágott a fodrász 7 cmet le.

Igyekszem védelmező frizurában aludni mindig, fonásban vagy laza lófarokban. Scrunchiet használok. Hideg levegővel szárítom a hajam, vagy sehogy. Vizes hajjal nem alszom el. Nem formázom hővel, kerülöm a szoros frizurákat. Tangle teezerem van.

Jelenlegi rutinom: 6-7 naponta mosom. #Olaplex 3, Yves Rocher #sampon és belecsepegtetve #rozmaring olaj, olaplex 8, garnier sérült hajra való #kondícionáló, majd száraz hajon pantene #hajolaj a végekre. Mindennap szoktam leave-inként használni a garnier papayas hair foodját.

Most iszok kollagént, ami C vitaminnal, D vitaminnal, szelénnel és rézzel van dúsítva. Illetve szeder külön C vitamint és vasat.

Szeretném végre újra megnöveszteni mell alá... (egyébként most a hónaljamig ér (angolul armpit length), és válltól lefelé van még a szőke rész), mit tegyek, hogy ne töredezzen annyira?



2022. okt. 3. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeren vágass a végéből. Ameddig nem nő le a sérült haj, addig töredezni fog. Ezek a csodakencék szinte semmit nem érnek.
2022. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nincs az egész szőke rész még letörve, nem szeretném még az egészet levágatni, mindig csak annyit akarnék vágatni, amennyit muszáj.

Esetleg ha a szőke részt befesteném ugyanolyan világosbarnára, mint az eredeti színem, akkor csökkenteném vele a töredezést?

2022. okt. 3. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a barna hajfesték nem gyógyítja meg a hajad 🤦‍♀️ ugyanúgy el lesz törve, csak a színe lesz más.

A töredező részektől meg kell szabadulni. Más megoldás nincs. A haj nem képes gyógyulni.

2022. okt. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké. De úgy gondolom, hogy magyarul írtam le. A MÁR JELENLEG TÖREDEZETT RÉSZT LEVÁGOM, ám nem töredezett az egész festett rész , csak gyorsan törik, DE MÉG NEM TÖRÖTT, így szeretném erősíteni. !!!
2022. okt. 4. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:

A festett haj sérülékeny, a hajvég töredezik látványosan. A sérült (festett) hajat nem tudod otthon helyrehozni.

Egy megoldás van. Le kell növeszteni a festett részt.

2022. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy meg épp nem töredezett, sérült. Nem tudod meggyógyítani.

Vannak ugyan hajszerkezet javító kezelések, cocochoco, k18, hajbotox, olaplex, de ezek is csak egy bizonyos pontig segítenek.

2022. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a választ.
2022. okt. 4. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is nagyon törik. Én ezeket tudom javasolni:

Belülről: min. napi 2 liter víz, amióta figyelek rá tényleg jobb az állaga + dm mivolis das gesunde haar komplex hajvitamin. Gyorsabban nem fog nőni tőle a hajad, de legalább garantálja, hogy a hajhoz szükséges vitaminok tuti meglegyenek.

Kívülről: schrunchie helyett a telefon zsinór hajgumit használd, vizesen ne fésüld, lehetőleg a tangle teaser wet hairrel sem.

Hajápolókban kerüld az sls-t, parabént, stb.

Olaplex no3 az jo, az yves roscher sampont nem ismerem, az összetevőit neked kell tudnod, hogy milyenek. Igazából samponból majdnem mindegy, csak ne legyenek benne káros anyagok. Esetleg ha gondolod válthatsz revox plex samponra. A revox plex olajat nagyon dicsérik, sokak szerint jobb, mint az olaplex (ha ki szeretnéd próbálni: pingvin patikaban joval olcsobb, mint a dm-ben). Olajozni bátran olajozd a hajvégeket 2 hajmosás között is. Rozmaring olaj jó, papajás hairfood jó. Olajok közül még az argánt tudom ajánlani meg a jojobát. Ricinust is nagyon dicsérik növesztésre, még nem próbáltam, de aha használni akarod akkor hígítsd mert nagyon sűrű, valamint max pár órára hagyd a fejbőrödön az olajos pakolásokat. Én néha tennék rá proteines pakolást is, mondjuk 3 hetente. A kallos pl nem a legjobb összetevőjű, de ár-érték arányban tök jó. A legegyszerűbb viszont a tojásfehérje. :D

Ami a legjobban garantálná a töredezés visszaszorítását az a K18. Én most kérek a családtól karácsonyra, szaloncikken az 50 mili 18 ezerre le van akciózva. Szóval baromi drága. Cserébe viszont baromi sokáig elég is. Elvileg elég belőle 1 alkalomra 1 mili. Az első 4-5 mosásnál használni kell, utána pedig havonta 1x. De ha ezt használod akkor mélytisztító sampont kell előtte használni, én a schwarzkopf bc balance-t néztem ki, ez talán még megfizethető :D

2022. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. okt. 9. 18:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!