Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Pantene samponok tényleg...

A Pantene samponok tényleg annyira károsak?

Figyelt kérdés

Mindenhonnan azt hallani, hogy a Pantene márkájú samponokban szilikon van, és ez mennyire egészségtelen a hajnak.

Nos, nekem kb az egyetlen sampon amitől nem ragad össze a hajam, fényes és szép, az a Pantene. Felhagytam a használatával a rossz vélemények miatt. Vettem mindenmentest de másnapra úgy ragadt tőle, hogy muszáj voltam mást venni. Kipróbáltam a Syosst, amitől 2 nap után zsíros lett, de most azt használom, mert annyira nem volt olcsó, és nem akarom kidobni. Szeretnék olyan sampont venni, amiben nincs sok káros anyag, és a hajam is szép lesz tőle. De az itteni neves márkákra semmi jót sem mondanak (tiktokból kiindulva).

Esetleg ha egy kozmetikus, vagy hozzá értő személy látja ezt a kérdést, örülnék, ha válaszolna.



2022. nov. 21. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A “szilikon meg szulfát az káros” vonal mögött semmiféle tudományos háttér nincs, a szakirodalom pont az ellenkezőjét igazolja évtizedek óta. A szilikonok nagyon jó és nagyon olcsó összetevők amik védik a hajad a hőtől és az egyéb káros hatásoktól, ezáltal fényes és egészséges marad. Aki ezt az antiszilikon dumát nyomja annak fogalma sincs a hajról és nem szabad komolyan venni. Ide tartoznak a fodrászok is, akik eleve pénzt kapnak az általuk választott márka nyomatásáért és vendégre rásózásáért, de az OKJ-juk amúgy sem jogosítaná fel őket az ilyen kijelentésekre. A tiktokos megmondó embereket meg főleg nem, hacsak nincs vegyészmérnöki végzettsége. Engem tiltott már le fodrász miután rá mertem kérdezni milyen kutatásokra alapozza az állításait. Válaszolni eddig egynek se sikerült, nyilván az már nem megy olyan könnyen mint szimplán kiböfögni a tiktokra hogy az olcsó sampon tönkreteszi a hajat. Nekik éri meg legjobban az áltudományos baromságot szajkózni, hogy aztán megvedd tőle az 50.000 forintos kerastase szettet mert csak az a jó. Egyszóval használd a bevált pantenet és ne stresszelj az összetevőkön, amíg nincs valamiféle irritációs problémád.
2022. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a Pantene 3in1 a kedvencem. Mindig azt használom és bevált.
2022. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a pantene valt be... :)
2022. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!