Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akkor is kellene használnom...

Akkor is kellene használnom napfényvédőt ha nap körülbelül 10-12 percig éri a bőrömet naponta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még viszonylag új vagyok a bőrápolás tekintetében, viszont mindenhol azt mondják, hogy minden esetben kell a napfényvédő, viszont tényleg ennyire fontos lenne 10-12 percnél is naponta? (Jelenleg olyan helyen élek ami 2500+ méter magasan a hegyekben van, az Egyenlítő környékén, este 6-kor már sötét van, én pedig este 6 előtt csak egy 10 percet szoktam lenni a legtöbb napon, amikor ennél többet időt kell kint töltenem, akkor nyilván felteszem a napfényvédőt, de tényleg ajánlott lenne ilyen kevés időnél is?

(Az éghajlatot csak azért írtam le, hogy hátha ezen is múlik a válasz)

köszi előre is


2022. dec. 5. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
legtöbbször*
2022. dec. 5. 21:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen
2022. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen. A gyakorlatban szerintem a népesség 0,1%-a veszi ennyire komolyan.
2022. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kinti fény számít, hanem ha bent vagy a szobába és az ablakon besüt a nap, az is "káros". Én akkor is teszek fel fényvédőt ha itthon vagyok egész nap, retinolt, kémiai hámlasztót is használok, ha te is akkor még fontosabb, a fényvédelem.
2022. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 igen, kémiai hámlasztót viszont csak este használok, elvileg reggel nem is érdemes, a retinolt még nem kezdtem el, de C-vitaminos szériumot használok.


a retinollal kapcsolatban tudnál adni 1-2 mondat tanácsot? Tudom, hogy vitamin A-ra utal és hogy 3 fajta módon kapható (az egyik csak receptre), viszont nem tudom melyik krém lehet a legjobb, amiben nincs mondjuk parfüm sem (érzékeny a bőröm a parfümre :( ) köszi előre is <3

2022. dec. 8. 04:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a hámlasztót és retinolt is este kell használni, de fényérzékennyé teszik a bőrt, ezért (is) fontos nappal a fényvédelem.


Kezdésnek ezt ajánlanám: [link]

vagy:

[link]


Ezeknél vannak erősebbek is, de először hozzá kell szoktatni a bőrt, utána jöhet erősebb. :)

2022. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!