Mit tegyek?! 19/L

Figyelt kérdés
A hajam vékonyszálú,de nagyon tönkre is van menve,borzalmas hajam van,semmi jót nem tudok róla mondani sajnos..pszoriázisom is van,laktózérzékeny is vagyok lehet emiatt is van de minden vágyam az hogy gyönyörű hajam legyen de fogalmam sincs hogyan,már pót hajan is gondolkodtam..

2023. jan. 8. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ápolod? Mennyit és mit raksz rá? Milyen gyakran szoktál hajat mosni? Mindent írj le, ha tudsz csatolj képet a hajadrol, az arcodat nyugodtan takard ki. Megpróbálok segíteni, sokszor apró dolgok segítenek annyit, hogy nem is gondolnád.
2023. jan. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Fodrászom azt mondta genetika kérdése és hogy hogyan kezeled a hajad, ha pl sokat hajszárítózod vagy vasalgatod, akkor elvékonyodik.

Én tényleg nem csináltam semmi extrémet a hajammal, csak mostam, kondícionáltam és rendkívül vastagszálú volt.

2023. jan. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit több infót írj.

Hogyan van tönkremenve? Szokitett, agyon vasalt, amúgy is régen voltál fodrásznál és szét van törve?


Hajapolasi tippekhez a szofi's haircare oldalát javaslom instan.

2023. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Legyél raszta! Az ilyenekkel szeretek legjobban dolgozni mert könnyen filcesedik!
2023. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Minden nap mosok hajat,soha nem volt szőkítve a hajam,viszont festem a hajam de hajfestékben is olyan használok amiben nincs annyi vegyszer,a hajszárítót használom naponta,ha viszont nem használom akor mikor megszárad a hajam vagy zsíros lesz újra vagy pedig sehogy nem áll,csak sima sampont használok mert már nem tudom mit tegyek rá hogy legyen is eredménye,fodrásznál nem rég voltam hogy vágjon a végeiből,a pszoriázisomra használok valami olajat(Diprosalic) de attól nem hiszem hogy tönkre mehetne a hajam. Mosás és szárítás előtt mindig kifésülöm.


[link]

2023. jan. 8. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

sampont keress zsíros hajra, esetleg a garnier argánolajos is nagyon jó ha még lehet kapni. (nem zsírosít egyáltalán)

hajbalzsamot minden mosás után használj, lehetőleg olyat amire rá van írva, hogy mindennapos hajmosásra alkalmas hidratáló sampon + balzsam. Balzsamot mindig alaposan mosd ki, különben még jobban zsírosít, viszont ha rendesen használod jobb lesz tőle a hajad. Dm-ben a sajátmárkás Balea samponok és balzsamok iszonyat jók ráadásul olcsók is.

Ha szárítózod a hajad akkor előtte fújd be hővédő spray-vel, viszont egyik terméktől se tocsogjon a hajad.

a mosást próbáld meg kitolni 2-3 naponta elég neki, szép lassan mindig egy nappal tovább told ki. Azért heti 2 max 3 hajmosás kellhet és kell is.

Mosás menete úgy legyen, hogy: megmosod, lemosod a sampont, újra mosod samponnal jól dörzsöld át az ujjbegyeiddel a fejbőröd(nem körömmel) a hajad hosszán óvatosan csak simogasd el a habot. miután a 2ik adag sampont lemostad kicsit nyomkodd ki a hajad, egy gesztenye nagyságú balzsamot nyomj ki a tenyeredbe és oszlasd el a hajad hosszán, óvatosan masszírozd át benne.

Vársz pár percet, majd jó alaposan kiöblíted.

utána fel teszed a fejedre a törölközőt, ne dörzsöld csak nyomkodd át a hajadon és várj egy 10 -15 percet. Befújod egy kevés hővédő spray-vel és megszárítod, mikor már csak éppen félszáraz a hajad akkor kezd el kifésülni, óvatosan, nem tépve.

Ha teljesen megszáradt a hajad akkor hajvégápoló olajat (jó itt is a dm-es, nem kell több ezreket költeni rá) És szó szerint csak 1 max 2 cseppet.

Ezt a tenyeredbe nyomod, és csak a hajad alsó 5-10cm-re teszel egy kicsit, majd az egész hajad ismét hajkefével átfésülöd.

Ha fested akkor lehetőleg csak a tövét fesd sűrűn, a hosszát elég ritkábban, Ha töredezik a hajad vége akkor próbálj ki olaj alapú festéket, ez elég szépen feltölti a hajvégeket (pl garnier olia)

laktóz nem hinném, hogy számítana, a pikkelysömört nem ismerem annyira, de kétlem, hogy attól nem jó a hajad. Ha úgy csinálod ahogy mondtam és úgy sem javul akkor érdemes elmenni bőrgyógyászhoz, bár a kép alapján nincs olyan állapotban a hajad mint ahogy mondtad, szerintem az önbizalmaddal is lehet gond :)

írj majd mindenképpen, hogy mennyit változott a hajad.

üdv: egy fodrász

2023. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 nagyon szépen köszönöm:)
2023. jan. 8. 18:39
 8/9 anonim válasza:
70%

Szia!

A mindennapos hajmosás, pláne szárítással nagyon durván képes roncsolni a hajat, gondolj csak bele, a naponta hajvasaláshoz hasonlóan hőnek van kitéve, nem csoda ha extrém törik a vége. Ezt semmilyen hővédő nem képes megoldani maximum segít a helyzeten. Ha naponta bombázod a kemikáliákkal a hajad, kiszárad, letörik a vége, elnehezül a hajszerkezet, ezért élettelen és lapulós lesz+a nagyon gyakori hajmosás zsírosítja a töveit. Ehhez hozzájön hogy mivel festett haj, sokszorosan érvényesülnek ezek a hatások, hiába nem szőkíted, a festék mindig egy plusz ,,teher” a natúr hajhoz képest.

Amit én javaslok; próbáld meg eltolni a hajmosást pár nappal. Tudom hogy nehéz, hiszen eleinte még zsírosabb lesz, de hosszútávon nagyon megéri. Szép fokozatosan lehet 2, majd 3 naponta mosni, végül pedig 4-5 naponta lenne ideális.szárítás előtt vizes állapotban nem szabad elkezdeni fésülni, ilyenkor a legérzékenyebb a haj, ez megint csak töri. Minimum kicsit legyen szárítva, ha kefével formázni szeretnéd. A turbánba csavarást is felejsd el, szintén töri a hajszálakat, inkább óvatosan töröld meg kicsit mosás után.

Használj minőségi termékeket a hajadra(fodrászkellékben olcsóbb), ha van rá mód, lehet drágább mint a drogériás, de cserébe nem kell majd egy csomó pénzt áldozni arra hogy a fodrász állandóan rendbehozza. Festett hajra való sampon, balzsam, hajpakolás, hajvégápoló. A végei levágását viszont mindenképpen bízd fodrászra, a kép alapján szükség lenne egy frissítésre.

Plusz tipp, hogy a külső ápolás sem ér semmit ha nem vagy elég hidratált, és nem iszol egy 2-3liter vizet naponta, illetve fontos még hogy legyen egy jó multivitaminod.

2023. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Ment a zöld…nem tudom ki pontozhatott le mindenkit de nem én..
2023. jan. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!