Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha hétfő reggel mostam hajat...

Ha hétfő reggel mostam hajat és szerdára már zsíros az még normális vagy már gyorsan zsírosodó hajnak számít?

Figyelt kérdés
Tegnap reggelre már zsíros volt, mára már pedig borzasztóan néz ki... de még nem mosom meg mert több helyen is olvastam hogy minél gyakrabban mosom, annál jobban zsírosodik. Sok féle sampont kipróbáltam már. Csalán nem segített, a bojtorján se... megmosom, aznap még szép, másnap is de harmadnapra már nem annyira, negyedik nap (mint ma) pedig már vállalhatatlan. Az a helyzet hogy inzulinrezisztenciám és policisztás ovárium szindrómám van. Lehet hogy ezek okozzák? :(

2023. jan. 12. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A betegségekkel nem tudom, hogy összefügg-e, de ha hordasz ilyenkor sapkát, az nagyon elősegíti a zsírosodást.
2023. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hordok sapkát, nem szeretem.
2023. jan. 12. 14:23
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Szóval lényegében a második nap elején már zsíros volt? Ez alapján igen, zsíros típusú hajad van. Az, hogy "minél többet mosod, annál jobban zsírosodik", igaz, de ne várd, hogy ha emiatt ritkábban mosod, 1 hét múlva látni fogod a változást. Ez egy jó hosszú folyamat, úgyhogy -hacsak nem akarsz ilyen hajjal menni iskolába/dolgozni-, szerintem ne most kezdj bele
2023. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ohh, a betegségekkel én se tudom van-e összefüggésben, ezt dokitól kérdezd meg (utolsó voltam)
2023. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3. válaszoló a második nap elején még nem, inkább a harmadik nap elején és főleg este felé mondanám hogy már kezd feltűnően zsíros lenni a hajam. Igen azt is olvastam hogy hosszú folyamat amíg beáll a fejbőr zsírosodása attól hogy ritkábban mosom, de most február végéig itthon leszek mert egyetemre járok és csak akkor kezdődik a szorgalmi időszak. A vizsgáimat már mind letudtam :)
2023. jan. 12. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Egy jó barátnőmnek van gondja a haja zsírosodásával és úgy oldja meg ezt a problémát, hogy időnként tesz rá reggel egy kis száraz sampont, ami por alakban kapható. Kb 2 perces művelet, hogy abból tesz rá és rögtön megoldódik a gond. Esetleg próbáld ki..
2023. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem butaság a száraz sampon, de azért vigyázz vele. Nekem attól korpásodott. Nem azt mondom, hogy neked is fog, de nekem lényegesen rontott a helyzeten. Meg ugye a márka sem mindegy. De ez egy jó tipp ettől függetlenül!
2023. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az vált be, hogy egy viszonylag tápláló sampont használok balzsam nélkül. Ugye mindenhol az megy, hogy sampon és balzsam együtt alap. Na én ezt rúgtam fel és csak sampont használok. De hozzáteszem, hogy rendszeresen járok fodrászhoz, nem festem a hajam és nem szálkás vagy száraz a vége.
2023. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
fejbőrradír?
2023. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Én azt vettem észre, ha fodrász mossa, akkor tovább bírja.

Biztos nem mindegy a sampon márkája sem, alapból árulnak gyorsan zsírosodó hajra külön, gyógynövényekkel dúsítva, stb.

Figyelj arra, hogy a sampont jól mosd ki a hajadból - egyszer olvastam, hogy ez is zsírosíthatja.

Balzsamot, különböző kenceficéket nem használok, mert hiába van rajta, hogy normál, engem nagyon zsírosít.

Viszont nekem alapból nagyon zsíros a bőröm is, nem nőttem ki ezt a tinikori dolgot, túlzott faggyú működésem van, úgyhogy ezekre tudok gondolni, emiatt kell nekem is 2 naponta mosni.

Egy időben próbáltam kitolni a hajmosást, de 2-3 hónap elteltével sem tapasztaltam jobbat.

Ami még segít veszmegoldaskent, hogy hintőporozom a hajtövem (vigyázva arra, hogy ne keltsen ősz hatást), így plusz 1-2 napot még ki tudok vele húzni mosás nélkül (általában összefogom már ilyenkor, de abszolút nem látni, olyan mintha frissen mosott lenne.)

Esetleg kérd ki fodrász/bőrgyógyász segítségét, hogy tudnak-e ajánlani valamit, mert a 2 nap valóban gyorsan zsírosodónak számít.

2023. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!