Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Étrendváltozás miatt hullhat...

Étrendváltozás miatt hullhat a hajam és korpásodhatott meg a fejbőröm?

Figyelt kérdés

nyáron sokat utazgattam és rászoktam a csokikra meg kb 2hónapja egészségtelenebbül táplálkozok. lehet h emiatt van?


a másik meg az hogy mit tudnék tenni ellene azon kívül h visszaszokok a rendes étrendemre?


köszönöm,

16/L


2010. okt. 3. 21:04
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Tudod, a hajhullásnak és a korpásodásnak ezer meg egyféle oka lehet. Jelenleg én is ezzel a problémával küzdök mint te, ebben a pillanatban is, és én meg pont a fordítottját teszem mint te. Egészségesen táplálkozom.


Doki azt mondta, hogy sokat mosom a hajam és most le lettem korlátozva heti 1x-i hajmosásra.


A sok csoki valóban nem tehet jót a fejbőrödnek, mint ahogy más ételek / italok sem : Jóból is megárt a sok, és ez a csokira is igaz...


Az egészséges étrend ... Tág fogalom ...


Nézzük mi kell hozzá:

- Zöldségek

- Gyümölcsök

- Állati zsírok

- Növényi zsírok

- Hal

- Hús

- Gabona


Ezekből szerintem kezdj el próbálkozni a gyümölcsöknél, azoknál is az édesebb fajtákból. Banánból például egész kiváló minőségűt lehet most kapni! Ne érts félre, nem azt mondom, hogy banán legyen a reggelid ebéded és vacsorád. De még mindig okosabb dolognak tartom, hogy ha megkívánsz egy csokiszeletet, akkor inkább egy banánt eszel meg, vagy bármilyen más gyümölcsöt.


Azt ajánlom neked, hogy később kezd el kevésbé édes gyümölcsöket is fogyasztani, egyes gyümölcsökhöz kiválóan illik például a méz. Máris rengeteg méregtől óvod meg a szervezetedet.


Persze ha néha-néha megkívánsz egy kis édességet, akkor sem kell visszafognod magad, de az egésznek a lényege a helyes egyensúly megtalálása a táplálkozásban!


Képzelj el egy piramist a következő összetevőkkel úgy, hogy az alsó részen helyezkedik el az, amiből a legtöbbet kell(ene) fogyasztania az embereknek.


A legalsó szintet a gabonák foglalják el. Fölötte a zöldségek és gyümölcsök, de kevesebb mennyiségben. Következnek a húsok, de még kevesebb adagban. Aztán a tejtermékek, és a csúcson a csokoládé helyezkedik el. Így néz ki a helyes táplálkozás menete.


Remélem segítettem valamit, később majd még benézek, ha lenne valamilyen kérdésed!

2010. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mivel nemrég kezdett el hullani lehet akár az őszi hajváltás miatt is, nekem is több hajam jön ki.

esetleg menj el háziorvoshoz, kérd meg hogy küldjön el vérvételre, ott sokminden kiderülhet. vashiány vagy belső gyulladás is okozhatja, meg még sok más.

2010. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, :)

igazából amióta itthon vagyok (kb 3 hete) már javult a helyzet:)

2010. okt. 5. 17:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!