Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Túl óvatos vagyok, vagy...

Túl óvatos vagyok, vagy megéri kezdésnek ilyen gyenge retinollal kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jópár éve van már egy biztos alap rutinom, nemrég egészítettem ki C vitamin szérummal, azt imádja az arcom, de az esti rutint is ki szerettem volna bővíteni már. A retinolt nagyon jó ránc megelőzésnek tartom, azonban óvatosan szeretném kezdeni. A G&G A-Game 5 0,05%-ossal kezdtem, sokáig gondolkoztam, hogy ezt vegyem, vagy a 0,1-eset, de nem mertem még.

Egyáltalán érdemes ilyen gyengét használni, vagy jól tettem?

Illetve ezt lehet akár minden este használni? Mert a 0,1%, vagy a felettit tudom, hogy max heti 2-3x javasolt eleinte.

Köszi a választ!



2023. febr. 1. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, lehetetlen megmondani hogy kinek hogy fog reagálni rá a bőre, ezért mindig érdemes a leggyengébbel kezdeni. Aztán ha jól reagál rá mindig mehetsz feljebb. Nekem pl. extrém érzékeny a bőröm mindenre, de tretinointól se purging se hámlás nem volt mikor elkezdtem, szóval ez tényleg zsákbamacska
2023. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem szuper, köszi!

Egyelőre nincs vele rossz tapasztalat így 3 nap után.

Nekem is érzékeny picit a bőröm, lemosóból is nagyon enyhét, alacsonyony Ph értékűt használok. C vitaminra meg egyenesen nagyon jól reagált, azt imádja a bőröm. Minden pattanás nyom gyorsan eltűnik, meg volt egy kis rozacea itt ott azt is eltüntette.

2023. febr. 1. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!