Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A dermarollerezést mennyire...

A dermarollerezést mennyire biztonságos kipróbálni otthon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Vuy7jNyCDFo


Ez a videós jó bátor, hogy csak úgy egy amazonról rendelt zsibbasztókrémmel bemeri kenni az arcát. Szerintem ilyet teljesen felelőtlen otthon használni, meg még videóban mutogatni is, másokat is erre buzdítva.


2023. márc. 19. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Semennyire!Jól gondolod.Tényleg veszélyes.Pont egyszer szóbajött ez a kozmetikusommal, ő el is magyarázta konkrétan miért veszélyes csak úgy otthon neki állni, de nem jegyeztem meg.Mondjuk nekem eszembe sem jutna...
2023. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
#1 Még valami: az én kozmetikusom nagyon sok fajta kezelést csinál, rengeteg szuper gépe van, de dermarollerezést nem csinál.Tehát mielőtt megvádolná valaki, hogy kapzsiságból nem ajánlja az otthoni dermarollerezést, akkor csak mondom, hogy ő nem hazabeszél.
2023. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem biztonságos, fertőzésveszélyes és ki tudja még milyen kárt okozhatsz magadnak vele. Ráadásul teljesen felesleges kockázatvállalás, mivel az otthoni használatra kapható rollerek tűhossza nem elég nagy az eredményes kezeléshez. Otthonra egy normális bőrápolási rutin való, az ilyen jellegű kezeléseket pedig hagyjuk a szakemberekre.
2023. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Roller abszolút felejtős, pen inkább, de otthon az is necces. Dermapenen voltam már, én nem szeretem, ha más piszkálja az arcom, de ezt nem merném magamnak.
2023. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Én szoktam csinálni itthon magamnak. Viszont én azért mertem bevállalni, mert van eü-s végzettségem.


Nem néztem végig a videót, csak pár részletet, de én másképp csinálom.

Van bőr és felületfertotlenitom.

A bőr fertőtlenítővel az arcomat fujom le(3x) a felületre valoval pedig a rollert és az asztallapot, amire pakolok.

1x használatos gumikesztyut veszek fel és fecskendőbe felszivom az ampullat(ilyen kezelesekhez ugye nem szabad hagyományos szerumokat használni, hanem csakis kifejezetten mezoterapias amullat).

Bekenem a bőröm a folyadekkal és végig gorgetem a rollert. Rollerezes után szintén.

Ha vegeztem újra bőr fertőtlenítővel fújok az arcomra és utána hidratalok.

Ja és nem nyomom erősen se a boromre a rollert.


Emiatt még egy kozmetikus se mondta volna, hogy csúnya lenne a bőröm.

A dermapent viszont én se merném otthon használni, mert ahhoz 90 fokban kell a bőrfelszinen tartani, az meg nem biztos, hogy menne magamnak.


Ja és nem amazonrol rendelgetem a dolgokat, hanem kozmetikai nagykerből. Sok kozmetikusnal lattam, hogy ugyanezeket a termékeket hasznaljak.

2023. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én használtam sokáig, csak seb gyógyulás után látszik feszesebbnek az arcom, de utána visszaáll eredeti állapotra.

Nem használ, semmi értelme ilyenre költeni, ráadásul sokkal nagyobb az esélye, hogy elrontod. Pl több pórusaid lesznek, ha nem megfelelően kezeled.

Ezerszer jobb a lézeres kezelés. Azthiszem 4d-nek hívjak, csak az minimum 200 ezer ft-tól kezdődik.

2023. márc. 22. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok! Én vagyok ez a merész videós,aki ezt bevállalta,nem vagyok egyedül,aki ezzel kezeli az arcát.Ha veszélyes lenne,csak szakember tudná beszerezni,természetesen,ha nem megfelelően használjuk,lehet károkat okozni,nem megfelelő fertőtlenítés,tűk forgatása,miközben a bőrben van,de semmi gond nincs a bőrömmel,sőt...0,25 illetve 0,5 mm nagyságú tűkkel még lehet otthon használni,nyilván a nagyon mély hegekkel ez nem fog csodát művelni,de a kisebbekkel igen!Nem akármilyen szérumot használok,hanem a rollerhez kapott szérumokat,mivel szettben rendeltem.

Az amazont pedig ne úgy képzeljétek el,mint valami ócska kínai,"ki tudja mi van benne" webshopot.🙂 Tele van márkás dolgokkal,hiszen az amazonon sok egyébb cégnek vannak eladó termékei,mivel én Németországban élek,többnyire német eladóktól rendelek.Egyébbként ez nem kötelező,aki bízik magában és tud normálisan fertőtleníteni,annak nem lesz baja,aki pedig nem meri bevállalni,nyugodtan mehet kezelésre szakemberhez,de szerintem nem kellene lehurrogni azokat,akik szerint maguknak is meg tudják oldani otthon.Nem teszünk semmi ördögtől valót.

2023. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!