Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyenre festessem be a hajam...

Milyenre festessem be a hajam először?

Figyelt kérdés

Barna hajú vagyok, 21 éves és szeretnék már valamit változtatni a hajamon, a fodrásznál mindig csak vágást kérek, és kezd már kicsit unalmas lenni számomra. (ott is csak annyi variáció van, hogy mennyivel legyen rövidebb, vagy banget vágassak-e)

Highlightson gondolkodtam, vagy olyan balayageon, ami egyre ezüstösebb lefelé, de szívesen várok még ötleteket! Jó lenne viszonylag kockázatmentesen megoldani, tehát nem az egész hajat befestetni, hanem főleg az alját, hogyha nem tetszik, le tudjam növeszteni. Illetve a highlightsoknál kell gyakran járni fodrászhoz tőfestésre, vagy odáig nem ér fel a festék?



2023. márc. 21. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Én nem festetném be a helyedben. Megfigyelésem szerint legtöbb fiatal nőnek a természetes hajszinével legszebb az arca


B

2023. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy milyen szín állna jó, nagyon függ attól milyen évszak típus vagy.


Nekem pl sötétbarna hajjal tél típus van, és a hideg hajszínek szebben állnak. Fekete, platina szőke, sőt, kékek, zöldek is.

A barátnőm viszont barna hajjal ősz típus, neki a meleg vörös, mézszőke árnyalatok a jobbak.



A festést meg igazából az is meghatározza milyen az arcformád.



A melír (=highlights) bizony kényes, a tövén azonnal látszik.


De vannak még helyek, ahova tehetsz egy kis színt, hogy feldobd, pl a haj alsó rétegeibe, vagy hátra a tartódhoz?

Mindjárt linkelek egy ilyen ábrát, hogy lásd milyen megoldások vannak.

2023. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A színeket ne nézd, csak a festési mintát.

(A színt azt max képpel tudnám megmondani)


Na, de ezek pl rejtett festési technikák, amik sokáig szépek. Itt minden féle szín van a képen, de a mintát nézd, aztán azt a színt helyettesísd be, ami tetszik/jól áll.


[link]


Ez pl melír, csak az alsó rétegekben



[link]


Ez meg fele-fele, de az alja van festve, szóval ha lenő se lesz feltűnő


[link]


Ez meg a nyakad mellett világos, ha keskeny arcod van, akkor ez kiegyensúlyoz.


[link]


Ez meg a frufru alatt van, ha ide teszel a barna alá egy világos színt, az nyújtja az arcot.


[link]


Ez meg egy asszimetrikus megoldás, ha esetleg valami extrábbat akarnál.


[link]


Ez egy medúza frizu, h picike fejed van, akkor ez optikailag nyújtja a nyakad és növeli a volument a fejnél.

2023. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A haramdik kép rossz, ez lett volna


[link]

2023. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha már lepontoztak, tudjátok azt is hogy férfi vagyok. Nem mellesleg kb mindegy, csak ne az a művörös és ne fehéres szőke legyen. A többi nekem tetszik.


Az 1-es voltam

2023. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2-3-4-es,nagyon szépen köszönöm a részletes választ, látszik nagyon értesz hozzá, úgyhogy örülök h ilyen szépen megválaszoltad a kérdésem :)


1-5, még jó hogy nem a férfiaknak akarok tetszeni ezzel ;)

2023. márc. 22. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondhattad volna hogy leszbi vagy
2023. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1-5, hagy találjam ki, te szingli, kopasz és alacsony? 😏
2023. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha többször akarod festeni a hajad és kísérletezni akkor eleinte vilagosra fesd, abból könnyebb sötétet majd idővel mint fordítva.

De ehhez nagyon sok dolog hozzájárul. A bőrszíned, a természetes hajszined az is, hogy szoktál e sminkelni, ha igen attól is függy hogyan.

2023. márc. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
okés gondolom a legtöbb fodrász nagyjából látja, hogy milyen szín állna jól pontosan :)
2023. márc. 25. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!