Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fényvédőt aznap is kell...

Fényvédőt aznap is kell kenni, mikor csak a házban vagyok?

Figyelt kérdés
2023. máj. 10. 02:31
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen, mert nagyon erős tud lenni, főleg nyáron a napsugárzás és az ablakok ebből a szempontból nem adnak elég védelmet.
2023. máj. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem kell. Igaz, hogy kis mértékben a házba is bekerül némi UV, akár csukott ablakon keresztül, de az elhanyagolható. A mértékletes napozás egészséges. Termelődik D-vitamin a bőrben, jó hatással van a kedélyállapotra és a cirkadián ciklusra, ami az alvást szabályozza. Szebb az enyhén barnult bőr, mint a hófehér, sápadt.

Akkor ajánlott fényvédőt használni, ha a szabadban közvetlen nap ér. Akkor is elég április és október között. Kivéve ha valaki a havas hegyekbe megy, ahol nagyon erős tud lenni az UV télen is (már ha egyáltalán kilóg bármi a ruhából, de feltehetően az arc igen), na meg értelemszerűen ha olyan helyre megy nyaralni az ember, ahol más az éghajlat.

2023. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi :) ha valakinek még van róla tudása/véleménye, szívesen fogadom
2023. máj. 10. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Az ablakok nem szűrik az uv fényt, szóval igen, ajánlott akkor is kenni. 2-es teljes mértékben hülyeséget ír, uv sugárzás az év minden egyes napján van, még felhős időben is, vagyis MINDIG kell fényvédő! A napozás pedig egyáltalán nem egészséges, és, hogy mi szebb, a barna vagy fehér bőr az egyéni VÉLEMÉNY kérdése, ezt nem lehet senkire ráerőltetni. D-vitamin egy sétával is bőven termelődik annyi amennyi szükséges, ezért nem kell kitenni a bőrt a káros uv sugárzásnak és a bőrrák kockázatának.
2023. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Érdemes, én már csak a hidratáló hatása miatt is használom, de ha nem süt a nap, vagy nem megyek sehova, akkor csak 30-ast szoktam. Mivel nincs más nappali arckrémem (nem akarok még egy sokadikat itthon tartani), ezért kenem ha kell, ha nem. :D

Érdemes megnézni pár tudatos bőrápolós videót, mindegyikben a reggeli rutin részeként emlegetik a fényvédelmet. Nyilván otthon valószínűleg semmi nem történik, ha nincs rajtad, de nekem jól esik.

2023. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell felülni a szépségipar meg az influenszerek baromságainak. Nyilván azért nyomják a fényvédőzést állandóan, mert ebből élnek.

Elég akkor kenni, ha napra mész. Persze, a házba is jut sugárzás, ahogy az árnyékba is, de a közvetlen napsugárzás töredéke. Egy kis UV sugárzásra pedig szükségünk van.

Én 1 éve használok 50 faktoros arckrémet csak május-augusztusban, és csak akkor, ha kimozdulok és süt a nap. Borult időben, beltéren nem. Szerintem nem tesz jót a bőrnek, ha folyamatosan rajta van valami, jobb, ha tisztán szellőzik nyugodt környezetben. Strandon is az árnyékot keresem, nem hagyom magam leégni (megfelelő ruházat + árnyék + naptej).

Édesanyám (55+) sosem használt fényvédőt a mindennapokban, csak strandon naptejet és kellő fizikai fényvédelmet (kalap, kendő, árnyék) nyáron. Sose szolizott, mértékkel napozott csak keveset és csak késő délután. Gyönyörű világos bőre van, és a korához képest egyáltalán nem ráncos (pedig nem kövér). Ugye a bőrrákot és a ráncokat szokták emlegetni, mint az UV káros hatásait. De ezek csomó más tényezőtől kialakulhatnak + genetikai hajlam. Nem attól leszel ráncos, ha otthon a házban árnyékban nem kened magad 1000 faktorral 10 percenként. A mindennapos smink sokkal többrt árt.

2023. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a ráncok ellen fényvédőzik az ember, nekem pl. pigmentfoltjaim lettek 31 évesen, amit a terhességem még rondábban felerősített. Én akkor kezdtem el a tudatos arcápolást és azóta szépen kordában lehet tartani őket.

Lehetne azt mondani ezer dologra, hogy a szépségipar kreálmánya és egy bullshit, de én pont a fényvédelem elhagyására nem buzdítanék senkit. Persze egyéni ingerencia kérdése, hogy otthon ki-mit ken és igényli-e a bőre egyáltalán. Divatból valóban ne locsoljunk az arcunkra minden szart csak azért mert influenszer Lujzuska is ezt teszi.

2023. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Kedves utolsó, amit te írtál az VÉLEMÉNY, amit én (4-es) az pedig TÉNY. De ha szerinted ez csak a szépségipar és az influenszerek baromsága, akkor az orvosok miért foglalkoznak vele? Ők is az influenszerek hatására? Az, hogy ki mit csinál vagy nem csinál a bőrével, az mindenkinek a SAJÁT FELELŐSSÉGE, viszont már olyanra buzdítani, ami káros lehet számára, az nem épp a legjobb ötlet.
2023. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 6-osnak szántam csak míg írtam lett még egy válasz
2023. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mitől káros a kérdezőnek, ha beltéren nem hord fényvédőt? Azért álljunk már meg.

Nyilván a nyílt napsugárzás ellen fontos a védelem, ezt én is írtam. De sokkal hasznosabb a fizikai védelem (ruha, kendő, kalap, árnyék). Az orvosok is ezt javasolják, hogy a közvetlen napfényt kerüld nyáron 11 és 3 között. Persze amellett is kenni kell a naptejet strandon. De ha bent ülsz egész nap és nem süt rád a nap, akkor mitől kell magad védeni?

Ennyi erővel hordj beltéren UV szűrős napszemüveget. Egész évben.


Semmi egészségtelent nem javasoltam. Ti toljátok irracionálisan túl ezt a beltéren fényvédőzést. Semmi baja nem lesz, ha a szobában nincs naptejezve.

2023. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!