Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Teafa olaj használata pattanásra?

Teafa olaj használata pattanásra?

Figyelt kérdés

Vettem ma teafa olajat a DM-ben pattanás kezelésére. Azt írja, hogy nem szabad higítatlanul használni, és rakjam arclemosó tejbe vagy arcvízbe. Nekem nincsenek ilyen termékeim.

Mennyire káros ha közvetlenül a pattanásra rakok belőle egy keveset?



2023. máj. 16. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt megvenned, nem való bőrápolásra mert több kárt tud okozni mint amennyit használna. Vannak erre való termékek, amik nem károsak a bőrre, inkább ezek közül kellene választani egyéni preferencia alapján.


Egyébként ha már eleve ilyet írnak rá, hogy arclemosó tejbe vagy arcvízbe(??) kell tenni, az már baj. Egyrészt semmi értelme arctejbe tenni amivel csak lemosod az arcod, másrészt a vízben az olaj nem fog oldódni.

2023. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez király akkor :(

Ritkán van pattanásom. Most viszont kijött három is. Olvastam mennyire dicsérik a teafa olajat és milyen hamar használ. Gondoltam kipróbálom.

2023. máj. 16. 15:55
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Pattanásokat több dolog is okozhat: pubertás, hormonális változások, stressz, gyógyszerek, por, bőrtípus, szervi problémák, gyulladás, nem megfelelő kozmetikumok, allergia, ételintolerancia, illetve ezek kombinációja is. Először tudni kell mi okozza, úgy könnyen elindulni a kezelésben

2023. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Már 28 éves vagyok :)


Hétvégén elég sok olajos magvat ettem. Gondolom megtette a hatását...Elég zsíros a bőröm napok óta.

De nem jellemző általában a problémás bőr, úgyhogy nincs is itthon semmi erre való dolgom.

Nem tudom merjem-e kipróbálni a teafa olajat. Nem akarom kidobni.

2023. máj. 16. 17:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor elég valószínű, hogy a magvak hozták elő. Az olajat nem javaslom használni, de a te döntésed, felelősséged. De nézd meg milyen más felhasználási módja van a háztartásban, úgy el tudod még használni.
2023. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be, de jó erős szaga volt, utána sokáig érződött még a szobában.
2023. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én se próbáltam ki végül.

Viszont az államon egyre nagyobb a pattanás. Semmit nem tudok rá tenni, úgyhogy várom a csodát, hogy elmúljon.

2023. máj. 16. 22:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem szabad, gyakorlatilag nekem bevált. Higítatlanul szoktam tenni csak a pattanásra, gyönyörűen leszárítja. De nekem nincs érzékeny bőröm, kb semmilyen összetevő nem üti ki. Ha ezt nem akarod kipróbálni, akkor gyógyszertárban lehet venni Octenisept sprayt, ez igazából egy sebekre való fertőtlenítő. De a pattanást is jól leszárítja ha csak arra teszel belőle. Egész arcra nem kell fújni mert nagyon szárít (mint a teafa olaj is).
2023. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, a pattanást nem leszárítani kell! A pattanás gyulladásban van, nyugtatni kell a bőrt és megfelelő anyagokkal ápolni. Tedd össze a két kezed, hogy nem lett bajod a teafaolajtól, mert többeknek égési sérüléseket okozott töményen használva, és borzasztó irritatív a bőrnek.
2023. máj. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó jó nagy baromságot írt. Aromaterápiát tanultam. Nyugodtam tehetsz egy cseppet közvetlen a pattanásra, gyulladáscsökkentő.
2023. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!