Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilcsi termékekről vélemény?...

Ilcsi termékekről vélemény? Miért pont ezt a márkát használja sok kozmetikus?

Figyelt kérdés
2023. máj. 16. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kozmetikusként nem szeretem, nem tartom a legjobbnak a márkát, ráadásul pont amiatt nem jó sok embernek, hogy gyógynövényekkel van tele, amire a legtöbben allergiásak. De ez ugyebár az én véleményem, ki mivel szeret dolgozni.
2023. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kozmetikusként te milyen márkát használsz? Én kb. olyan 5 évvel ezelőtt voltam egy kozmetikusnál aki Ilcsi termékeket használt, és a termékek nagyon kiszárították az arcom, és konkrétan olyan volt az arcom, mint aki túl hámlasztott, úgy csillogott a fejem a sok alkoholos terméküktől.

Érdekes az Almost márka is natúr kozmetikum, de azzal nincsen semmi problémám, sőt nagyon jók a termékeik a bőrömnek. Kár hogy a kozmetikusok nem ilyen tudatos bőrápolós márkákat használnak. Én személy szerint utálom ha egy arckrémben parfüm, vagy illatanyag van.

2023. máj. 17. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, az alkohol, pedig azt is írni akartam. Nemrég megnéztem milyen termékei vannak szeboreás, aknés bőrre, és mikor láttam, hogy nemcsak, hogy alkoholos, de savas terméket találtak ki erre, teljesen ledöbbentem...


Én Larens márkával dolgozom, nagyon szeretem, le nem cserélném másra. Egyébként nem egyszerű márkát választani, nekem nem csak az a fontos, hogy mit tudnak a termékek, hanem, hogy a cég hogyan áll hozzá a vevőihez, kozmetikusaihoz. Egy másik márkával ezen a területen van rossz tapasztalatom, így azt emiatt is kizártam mikor keresgéltem (néhány furcsa és indokolatlan termékösszetevő mellett).


Nos a kozmetikusok nem véletlenül nem bolti termékekkel dolgoznak, és tudom, hogy ki Magyarországon ennek a "megmondója", mármint, hogy a bolti termék szerinte jobb, mint a professzionális, amit én nem értek mire alapoz, hiszen minden elvégzett kozmetikai kezelés után látszik az eredmény, nem kell hónapokat várni, mint egy bolti termék esetén (ha egyáltalán használ ezután is). Természetesen én ismerem a bolti termékeket is (úgy gondolom akkor jó egy kozmetikus, ha ezeket is ismeri és tudja, hogy ha ilyen miatt keresi fel egy vendég, akkor tudja miről is beszél) sőt próbáltam is közülük az én bőrtípusomra valót, és had ne mondjam, hogy hatása kb. semmi, legtöbb esetben inkább csak placebo.


Sajnos sokan teljesen rosszul és félreértelmezik a tudatos bőrápolást és alapból a bőrápolást, itt gyakorin is sokszor a hajam égnek áll a kommenteken. Több skincare-es közösségi tartalmait megnéztem, és szinte ugyanaz jellemző rájuk: fogalmuk sincs a bőrről, nem ismerik a bőrtípusokat, nem tudják hogyan működik, ezt a felelősséget teljes mértékben áthárítják a követőikre, ők csak és kizárólag termékeket és rutinokat posztolgatnak, amiket aztán használjon akinek tetszik vagy úgy gondolja neki való. Arról nem is beszélve, hogy sokan a bőrbetegséget is bolti termékkel akarnak gyógyítani nem mennek el vele orvoshoz.

2023. máj. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!