Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki tud jól bevált minden...

Valaki tud jól bevált minden káros anyagtól mentes sampont és balzsamot ajánlani?

Figyelt kérdés

2023. jún. 2. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Davines Oi termékcsaládot nézd meg!


Ha olcsóbb árkategória, akkor Dr. Organic.

2023. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően az EU-s szabályozás úgy van kialakitva, hogy potenciális mérgező/rákkeltő anyagoktól mentes legyen a kozmetikai termék.

Ettől függetlenül vannak egyéni allergiák/érzékenységi reakciók.


Ezen túl meg a haj és fejbőr típusra kell szabni a termékeket, mert nem válik be minden mindenkinek.


Kezdjük a fejborrel. Ha zsíros, akkor jól jöhet egy mélytisztitó sampon esetleg egy szulfátmentes is, hogy ne száradjon nagyon ki a fejbőröd.


Ha szárazabb, akkor kremesebb, több ápoló anyagot tartalmazó sampon lehet.


Ha korpás, akkor az egy külön téma, mert millió tipusa van és nem biztos, hogy jó lesz bármilyen korpa elleni sampon.


Ami a hajszalat/hosszt illeti.

Ha natúr a hajad, akkor elég lehet egy sima hidratáló balzsam(ilyen pl drogériás viszonylatban a balea aqua hialuron).

Ha simán festve van, de még mindig egészséges, akkor kellhet egy proteines pakolás(általában keratint tartalmaznak) és egy hidratáló balzsam.


Ha pedig extrém módon karosodott a hajad, akkor a proteines pakolás, hidratáló balzsam, és mellé szerkezet javító termékek is kelleni fognak(ilyen az olaplex, k18 esetleg más egyéb plexek, amik nem csak kondicionalnak, hanem van bennük rendes hatoanyag).


A drogériás sajátmarkak ár érték arányban egyébként egész jók szoktak lenni.

A professzionális meg attól függ, mert a legtöbben olyan tartósítószer van, amitől sokan viszketnek.


Ha hazai vállalkozót szeretnél támogatni, akkor nézd meg a Herczeg Gyöngyi termékeit. Ezek úgymond zöld kozmetikumok, de a samponok se válnak be mindenkinek. Most már elég széles a paletta, biztos találsz olyat ami jó lehet.

2023. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem lattam masik ilyen kerdest, es hiaba keresem, mert erdekelnenekba valaszok. Azert kerdeztem, mert a facebiok feldobalja nekem hirdetesbe,de nem merem megvenni egyelore.


Nem hordok sevszoknyat se rovidnadragot mert tulsulyos vagyok, szoval ez nem befolyasolo tenyezo.

2023. jún. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Bocs, ez nem ide.
2023. jún. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!