Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások utáni gödrökre...

Pattanások utáni gödrökre használt valaki dermarollert/stamp-ot?

Figyelt kérdés

Régen rendkívül sok pattanásom volt, aminek sajnos a nyomai megvannak kisebb-nagyobb gödrökkel, amik rendkívül zavarnak.

Használok krémeket, amikkel tudok rajta finomítani, de egyrészt nem túl sokat és nem is túl maradandóan. Otthoni megoldásnak még ezt találtam, amit tudok tenni.

Egész pontosan a stamp-ot (dermabélyeg?) szeretném megvenni. Youtube-on a Banish márkát láttam sokat szponzorálva, de elég drágának találom 86€-os árért. 20€ alatt más márkából beszerezhetem, csak nem tudom miben különböznek pontosan.


Tehát valaki használta már ezeket? Szemmel látható javulást tudott hozni?


UI: tudom fertőtleníteni kell, előírásoknak megfelelően használnám.



2023. jún. 7. 00:25
A kérdező szavazást indított:
Használtam, 0-20%-ot javított
Használtam, 21-40%-ot javított
Használtam, 41-60%-ot javított
Használtam, 61+%-ot javított
Használtam, semmi javulást nem láttam
Használtam, rosszabb lett tőle
Nem használtam
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egy bőrgyógyászt látogatnék meg.


Nem ilyen helyzetben voltam, de folyamat kivolt pattogva az arcom már vagy 3 éve, minden létező krémet, arcápolási rutint kipróbáltam és semmi nem segített.


Elmentem bőrgyógyászhoz, felírt krémeket, konkrét egy hét alatt többet javult tőlük a bőröm, mint 3 év alatt bármikor.


Illetve vannak szakember által végzett arckezelések, amik biztosan segíthetnek.

2023. jún. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem javasolt ilyen dolgokkal otthon kísérletezni, mert több kárt okozhat mint amennyi hasznot.

Ahogy az 1-es is írta, keress inkább fel egy szakember, aki megnézi a bőrödet és az alapján fogja tudni megmondani milyen kezelésre lesz szükséged és mennyi idő alatt milyen eredményre számíthatsz.

Elég nagy baj, hogy ilyen dolgokat eladnak otthoni használatra.

2023. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Régen nekem is bőrgyógyász segített egyébként a pattanások ellen, felírt krémek nem használtak, végül gyógyszer lett belőle. Szintúgy próbálkoztam mindennel előtte, de valószínűleg egyből hozzá kellett volna fordulnom és most nem lenne ilyen problémám. Most is szívesen fordulnék, de hegek megszűntetése már kicsit drasztikusabb, ijesztőbb néhány kezelés és látok benne némi kockázatot is. Valamint áruk is magasabb.

Lézeres kezelést is néztem már, csak krémmánián levő vélemények is elbizonytalanítottak, mert van akiknek kárt okoztak. Feltételezem nekik is volt egy konzultáció előtte. Valamint egy sima konzultáció is 20-35 ezer között mozog és még a kezelés sehol sincs. Mert még ha kicsit drágább, annyira nem probléma, ha tudnám azt, hogy kárt fixen nem okoznak.

Ugyan ez igaz mondjuk ezekre az otthoni eszközökre is. Vélemények jók, kivéve ahol állítható a tű hossza és vannak, akik pl a 3mm-es tűt belenyomták az arcukba...

Sok helyen olvasom, bár inkább rollerről van több vélemény, hogy otthon is használhatóak, de azért odaírják, hogy hatékonyabb és biztonságosabb szakembernél. Csak itt is inkább attól félek, hogy maradandó kárt ne okozzon legalább. Találok szép eredményeket is, feltéve ha igazak :D

2023. jún. 7. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen olyan helyre kell menni, ahol foglalkoztak már hasonló bőr típussal és biztosak abban, hogy kárt nem okoznak neked, inkább adj ki érte több pénzt, mint hogy tényleg maradandó károsodást szenvedj.
2023. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kozmetikus is tud segíteni nem feltétlen bőrgyógyászhoz kell menni, ráadásul ott nincs konzultációs díj. Nagyon szép eredményeket lehet elérni. Ezért is írtam, hogy ők fogják tudni megmondani milyen kezelés lenne a neked való, te hiába nézel bármilyet, mert mindegyiknél vannak kizáró tényezők is, amiket figyelembe kell venni.
2023. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!