Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akiknek száraz (volt) a haja!...

Akiknek száraz (volt) a haja! Mit kellene rákenni a hajra, hogy ne legyen száraz? Argánolaj és olajos pakolások nem váltak be. Ötletek? Nektek mi vált be?!

Figyelt kérdés
Tojássárgája?

2023. júl. 8. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az olajok és a kiskonyha egyáltalán nem vált be.


Ami viszont igen az az, hogy kialakitottam egy jó rutint.

Ebből a pakolás és a leave-in professzionális termék, a sampon-balzsam-hajolaj pedig drogériás.

2023. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem hajlamos a hajam arra hogy dehidratált legyen, használok hidratáló sampont + balzsamot, nekem drogériás termékek is beváltak de biztos vannak professzionálisak ha problematikusabb, időnként használtam hajpakolást. ezenkívül nekem amióta rövidebb hajam van nincs ez a probléma a gyakori hajvágástól, lehet érdemes valamennyit vágatni a hajadból, nekem ez sokat segített
2023. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg ingadozik a hormon szintem (terhes vagyok), de mindig is száraz, vékony hajam volt, folyton törik.


Ami most segített valamit:

- 3-4 havonta hajvég vágások

- vashiányom volt a vérvétel alapján, amint elkezdtem szedni, abbamaradt a hullás

- professzionális hajbalzsam

- Ja igen, Hajvasalo/hajszarito mellőzése . Hajszaritoval max félig szárítom, és nem magas hőfokon.


Legutóbb így meg is dicsérte a fodrasz most a hajvegeimet, pedig hidd el, kegyetlen xar egy hajam van/volt…


A hajvágás viszont tényleg nagyon sokat tesz. Kipróbáltam én is mindent már, de semmi nem csodaszer…

2023. aug. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Ezt találtam, itt a Gyk-n ajánlotta vki másvalaki kérdésénél:


[link]


Még csak egyszer használtam, de tényleg jónak tűnik.


2 családtagommal is kipróbáltattam, ők is még csak 1x használták, de nekik is bejött.


Igaz, nem csak a száraz haj miatt, hanem a korpa miatt is és viszkető fejbőr miatt.


Mindhármunknak különböző a hajtípusa, egyikünknek zsíros, másikunknak normál, nekem pedig száraz.


De az mindhármunknak gond volt, hogy viszketett a fejbőr.

2023. aug. 23. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Jó tudni, egy próbát megér ezen az áron. :)

Nekem ez is sokszor (volt) probléma, hogy olyan szinten bekorpásodik a fejbőröm, száraz korpa, a fejbőröm húz, feszít. (Főleg ősszel/télen a szárazabb levegő miatt, de volt már nyáron is.)


Még annyi, hogy az olajak (oliva, kókusz) javított a fejbőröm állapotán ilyenkor, mert szépen lepucolta a száraz korpát, tehát kevésbé hullott belőle ilyenkor. Ennyit ért, de száraz hajra valóban nem volt csodaszer, nem hidratál olyan mélyen szerintem sem.. sajnos.


Nekem a vízhiányos(abb) haj valószínűleg genetika, mert általános suli utántól ilyen állandóan. Konkrétan az összes gyógynövényes sampon is szárítja, hiába használtam melléjük mindig balzsamot, jobban törött a vége, bár babahajak is nőttek az igaz, de a hossza nem nőtt emiatt, sőt...


Szóval nem egyszerű kezelni, és ki kell tapasztalni, mi válik be.

2023. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, aranyos vagy!


Az előző üzenetemet még akartam folytatni, csak közbejött vmi és hirtelen abba kellett hagynom.


Szóval van a Baleának egy férfiaknak való változata is, az nem száraz hajra való, de korpásodás elleni, mások az összetevői és kicsit drágább, de nem igazán. Egyik családtagomnak majd az lesz a megfelelő, mert neki inkább zsíros a haja és valószínűleg a korpa is, tehát neki nincs fehér bőrdarabka a hajában, de a fejbőrén van egy réteg vmi, ami eddig más samponokkal nem jött le, pedig kipróbált már sokat. Nagyon bízom ebben a Baleában.


Majd nézd meg a férfiaknak valót is, hátha nálatok is kell vkinek.


Ami a #4. hsz-ban van, szerintem mindenképpen próbáld ki. A dm oldalán találsz rengeteg visszajelzést a termékről.


Remélem, hogy neked is be fog válni. És tényleg meglepően kedvező áron van.


Többször olvastam már, hogy a Balea termékek jók, de eddig nem próbáltam azokat.


Most egy másik családtag épp deo roll-ont akart beszerezni, gyorsan ajánlottam neki, hogy akkor most próbáljon ki egy Baleát. Olyan deókat szoktunk venni, amik "mentesek" és vegánoknak is jók és elvileg a Balea is az.


És töredék áron, mint a többi. Igaz, nem üvegben van, hanem műanyagban. Kíváncsi vagyok, hogy fog neki beválni. Épp ma vette meg, úgyhogy tapasztalat még nincs.


De most olyan lelkes vagyok és ezért megírtam ezt is. :)


Visszatérve az olajakra, amiket említettél. Én is sokat kipróbáltam, kókuszt - az brutál rossz volt, olívaolajat, argánolajat, ricinusolajat, stb, nem is sorolom, nekem egyik sem vált be hajra, fejbőrre!

Az argánolaj bőrre jó, de nekem hajra nem.


A tojássárgája nekem meglepően jó volt hajra, de csak párszor használtam régebben, mert már régen vegán lettem (bár voltak kilengések...)


Mindenesetre, ha te nem vagy vegán, akkor kipróbálhatod hajra, ha van rá időd.


Írhattok még nyugodtan, hogy kinek mi vált be!


Addig is üdv mindenkinek! :)

2023. aug. 23. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


A tojás úgy emlékszem nekem is jó volt a hajamra, de leginkabb a fejbőrömre. Én egy időben konkrétan samponként használtam, egy barátnőm tapasztalatai és ajánlására. :D csak túl macerás.

2023. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7. Szia! Akkor lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk. Amiről írtam, az egy pakolás és nem az egész tojást szükséges használni, kizárólag a tojássárgáját. Egy vagy két tojássárgáját. És azt kikavarni és rákenni a hajra, fejbőrre. Rajta hagyni. Arra már nem emlékszem, hogy mennyi ideig. De szerintem nagyon jó volt, ha nem vagy vegán, akkor komolyan csak egyszer próbáld ki és meglátod, hogy kiváló. Semmi mást ne tegyél bele, csak a tojássárgáját.

És ha egyszer kipróbáltad, szerintem azután minden héten használni fogod :)

Pakolás után nagyon alaposan öblítsd ki vízzel és aznap ne használj sampont!


A Balea samponnal kapcsolatban: pár napja újra használtam és még egy felfedezést tettem: megállt a hajhullás. Korpa, fejbőr hámlás: nulla. Szóval tényleg nagyon tudom ajánlani.

2023. aug. 26. 19:28
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha csinálod a tojássárgája pakolást, tényleg ne keverj bele semmi mást. Folpack, fürdősapka vagy alufólia mehet rá és 30-60 percig rajta hagyhatod. Vizes hajra is kenheted.
2023. aug. 26. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ős vagyok


Visszakerestem a kérdést, csak annyit akartam megosztani, hogy tényleg sampon helyett is használható a tojás, a benne levő leticin tisztít is. már nem emlékszem pontosan hogyan csináltam, a végén citromlés vízzel vagy almaecettel kellett meg egy öblítés és a hajas fejbő ph-Ja is rendbe volt így.


Nagyon szar lett a hajam (száraz és korpás a fejbőröm), valószínűleg meghódította egy új sampon amit kipróbáltam és megjobban kiszárították a fejbőröm, a hajam érdes durva tapintású… pedig előtte sok munkám volt benne hogy ne ilyen legyen.


Most másodszor kenem a tojas pakolást, szép fényes lett tőle a hajam, én kevertem bele 1 evőkanál olívaolajat is. Ja igen tudom a sárga kifejezetten a száraz hajra jó, nos én nem szedtem szét, így is jó.


Az olíva jó Emulgalo, tehát érdemes más vivő anyaggal a hajra kenni.

Én most hajmosas előtt alkalmaztam (így nem okoz kárt a sampon sem, nem szárítja, de aki magában keni, az simán érdemes hajmosas után felmenni és Leöbliteni. Vagy egy pici olivaval keverve, amit még nem kell újra samponozni. Így hidratal is.


De ahogy írod, kérdező, a sárgája önmagában is hidratál. Legalábbis ezt írjak róla :)


Egy szó mint száz, megér egy próbát, nekem egy alkalom is segített most a hirtelen megborult és sprődebb hajamon, most ülök alatta másodszor.

2023. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!